Buzková a Petříček opouštějí sociální demokracii. Vadí Maláčová i komunisti

07.10.2024 16:13 | Monitoring

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček opustil Sociální demokracii, nesouhlasí prý se směřováním strany pod vedením nové šéfky Jany Maláčové. Po dvaceti letech opouští stranu i bývalá ministryně školství Petra Buzková. Odchod zkušených politiků je podle všeho dán sbližováním Jany Maláčové s komunisty v rámci koalice STAČILO!

Buzková a Petříček opouštějí sociální demokracii. Vadí Maláčová i komunisti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Petříček na sociální síti X informoval o svém odchodu z tradiční české levicové strany. „Po více než dvaceti letech se moje cesta a cesta nejstarší české politické strany definitivně rozchází. Společně s Petrou Buzkovou jsme dnes oznámili ukončení členství v Sociální demokracii, jejíž další směřování, nastolené na sobotním sjezdu strany, zásadně nesdílíme,“ uvedl Petříček.

 

 

V diskusi pak rovnou vysvětlil, že se neplánuje přidat k Miroslavu Kalouskovi, který vystoupil z TOP 09 a podle spekulací plánuje založit novou stranu. „Nemám to v plánu. Jsem progresivní sociální demokrat. Odchodem ze strany se na tom nic nemění. Nejsem konzervativec ani pravicově smýšlející člověk,“ vysvětlil Petříček, že s Kalouskem nesdílejí stejné politické ideje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud neomarxisté opustí tuto stranu je to jen v její prospěch, může se bez potíží vrátit k původnímu záměru otců zakladatelů., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMiloš Černík 1 , 07.10.2024 17:06:29
Tedy hájit pracující a jejich rodiny. Nikoliv tyto mít za vykořisťovatele bizarních menšin jako jsou LGBTQ, přistěhovalci a nepřizpůsobivý a těm nárokovat veškerá práva na úkor těch co hodnoty vytváří. Toto neomarxistické směřování je politikou pro metrosexuály a tedy pro pracující naprosto odpudivé, doufám, že socdem pod novým vedením tento směr opustí a vrátí se ke své tradici jinak skončí.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

10:59 Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

Zaseknutý parlament. To je výsledek „práce“ opozice a jejích obstrukcí. Podle zdrojů ParlamentníchLi…