Buzková a Petříček opouštějí sociální demokracii. Vadí Maláčová i komunisti

07.10.2024 16:13 | Monitoring

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček opustil Sociální demokracii, nesouhlasí prý se směřováním strany pod vedením nové šéfky Jany Maláčové. Po dvaceti letech opouští stranu i bývalá ministryně školství Petra Buzková. Odchod zkušených politiků je podle všeho dán sbližováním Jany Maláčové s komunisty v rámci koalice STAČILO!

Buzková a Petříček opouštějí sociální demokracii. Vadí Maláčová i komunisti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Petříček na sociální síti X informoval o svém odchodu z tradiční české levicové strany. „Po více než dvaceti letech se moje cesta a cesta nejstarší české politické strany definitivně rozchází. Společně s Petrou Buzkovou jsme dnes oznámili ukončení členství v Sociální demokracii, jejíž další směřování, nastolené na sobotním sjezdu strany, zásadně nesdílíme,“ uvedl Petříček.

 

 

V diskusi pak rovnou vysvětlil, že se neplánuje přidat k Miroslavu Kalouskovi, který vystoupil z TOP 09 a podle spekulací plánuje založit novou stranu. „Nemám to v plánu. Jsem progresivní sociální demokrat. Odchodem ze strany se na tom nic nemění. Nejsem konzervativec ani pravicově smýšlející člověk,“ vysvětlil Petříček, že s Kalouskem nesdílejí stejné politické ideje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud neomarxisté opustí tuto stranu je to jen v její prospěch, může se bez potíží vrátit k původnímu záměru otců zakladatelů., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMiloš Černík 1 , 07.10.2024 17:06:29
Tedy hájit pracující a jejich rodiny. Nikoliv tyto mít za vykořisťovatele bizarních menšin jako jsou LGBTQ, přistěhovalci a nepřizpůsobivý a těm nárokovat veškerá práva na úkor těch co hodnoty vytváří. Toto neomarxistické směřování je politikou pro metrosexuály a tedy pro pracující naprosto odpudivé, doufám, že socdem pod novým vedením tento směr opustí a vrátí se ke své tradici jinak skončí.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…