V Paříži to mohlo být prý i tak, že někteří radikálové chtěli z Evropy vyrazit bojovat po boku Islámského státu do Sýrie, ale dostali vzkaz: Zůstaňte doma, využijeme vás jinak. Pokud útok spáchali občané EU, tajné služby je a priori nemusely považovat za nebezpečné. Západní zpravodajské služby mají jen omezené možnosti, jak odhalit chystaný útok. Lidé si proto budou muset vybrat, zda chtějí více chránit své soukromí nebo svůj život.
„Zpravodajské služby používají technické prostředky na monitorování komunikace potenciálních teroristů. K tomu slouží především hromadný sběr dat, proti kterému bojují lidsko-právní aktivisté a někteří liberální politici. Pro ně je hromadný sběr dat nepřípustným zasahováním do soukromí. Společnost si musí vybrat mezi ochranou soukromí a ochranou bezpečnosti, resp. lidského života,“ poznamenal Cibula.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
SIS , Islámský stát , Teror v Paříži , Cibula
autor: mp
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom