ČSSD v pasti, odnese to. Chyba byla už u Pocheho. Zeman a Ústava... Zkušený sociální demokrat promluvil

28.07.2019 12:42 | Zprávy

„Ať už zůstaneme ve vládě a budeme dále prosazovat svůj program, nebo odejdeme z vlády, odnese to stejně sociální demokracie. Neodnese to ani premiér, ani prezident,“ je přesvědčen sociální demokrat a dřívější dlouholetý poslanec Antonín Seďa. ČSSD se podle něj měla už dávno rozhodnout koalici opustit. Omezování personální politiky je chyba a v takové vládě by socialisté být neměli. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň vyjádřil obavy, že je strana zahnána do pasti, z níž v podstatě není úniku. Voliči i samotní sociální demokraté potřebují znovu jasně rozumět politice ČSSD.

ČSSD v pasti, odnese to. Chyba byla už u Pocheho. Zeman a Ústava... Zkušený sociální demokrat promluvil
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Jak celkově vnímáte současnou pozici sociální demokracie ve vládní koalici? Včetně toho, co se všechno děje například kolem výměny ministra kultury. 

Prvotní otázka je, jak naši členové rozhodli v referendu o vstupu do vlády. Od toho se vše odvíjí. Myslím to, co ČSSD prosadila do programového prohlášení – sociálnědemokratickou politiku, ale jen částečně. Chybí tam pro mě progresivní zdanění korporací a podobná témata včetně některých ekologických. 

Jinak se má situace tak, že výměna ministra by měla být běžnou záležitostí. Ve všech demokratických zemích je běžnou záležitostí, jde o věc premiéra a koaličních stran. Ve své podstatě to, co se právě odehrává, je jakási divná hra, která určitě nepřispívá k politické kultuře v České republice, a obecně bych řekl, že politická kultura se zhoršuje a nezlepšuje. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…