Čekám na výsledky, nic komentovat nebudu. Drahoš na tiskovce rozhodně neměl dobrou náladu

27.01.2018 15:27

Boj Miloše Zemana s Jiřím Drahošem vrcholí, prezidentské volby v Česku finišují. V sobotu ve 14 hodin se začaly sčítat hlasy z druhého kola prezidentské volby. Jiří Drahoš z volebního štábu v pražském Kongresovém centru, kde před prvním kolem podstoupil kandidátskou debatu moderovanou Václavem Moravcem, v živém vstupu na ČT24 pronesl prohlášení k příznivcům.

Čekám na výsledky, nic komentovat nebudu. Drahoš na tiskovce rozhodně neměl dobrou náladu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš

Jiří Drahoš dorazil do svého štábu v Kongresovém centru kolem půl třetí. Podle informací reportéra ParlamentníchListů.cz přímo z místa na něm bylo znát podráždění. Při příchodu se nechtěl s nikým bavit a odkazoval na tiskovou konferenci, na kterou přišel v patnáct hodin. 

Ve volebním odpoledni všechny srdečně pozdravil, poděkoval své manželce, která stála na jevišti po jeho boku, za podporu v kampani.

„Dovolte mi, abych poděkoval všem voličům, kteří šli k volbám,“ pokračoval prezidentský finalista a pozdravil také všechny svoje příznivce a členy týmu. Zvučné poděkování adresoval také směrem k rodákům do Jablunkova, kde kampaň zahajoval. Doufá, že i v tomto městě Moravskoslezského kraje sčítání hlasů sledují.

Výsledky ale komentovat odmítl. „Čekám na výsledky voleb, v tuto chvíli nemá cenu cokoliv komentovat,“ pronesl z volebního štábu a připomněl, že nyní vyčkáme na konec sčítání hlasů.

„Samozřejmě bych si přál, aby prezidentem byl Jiří Drahoš, ale když nebude, taky svět nespadne," podotkl k tomu Vladimír Hanzel, hudebník, publicista a tajemník prvního českého prezidenta Václava Havla. Protože  preferuje slušnost a důstojnost přináležející k úřadu hlavy státu, uvítal by vítězství Jiřího Drahoše, ale jak už bylo naznačeno výše, nezhroutí se ani z opačného výsledku.

Mezitím se do Kongresového centra dostavil Marek Hilšer s manželkou nebo herečka Dana Morávková.

Po sečtení 85 procent hlasů Jiří Drahoš za Milošem Zemanem zaostává o téměř tři sta tisíc voličů.

Po půl čtvrté i mezi lidmi v jeho štábu začala převládat rezignace a chmurná nálada.

 

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: sla

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

7:25 Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

Málo obsahu za hodně peněz – tak se jeví v porovnání s konkurenčními službami nabídka filmů, seriálů…