Cenová bomba v německém obchodě. Vezmou ho Češi útokem?

25.05.2023 16:10 | Ze sítí

Novinář Jaroslav Plesl upozornil na leták z německého Kauflandu, kde se dá koupit basa plzně za 15 eur (350 korun). Paradoxem je, že na českém trhu je basa tohoto českého ležáku k sehnání přibližně za 500 korun.

Cenová bomba v německém obchodě. Vezmou ho Češi útokem?
Foto: Redakce
Popisek: Pivo

„Basička plzničky v německým kaufláči. Jetzt! Vládni výbor pro národní výživu a udržitelnost doporučuje vyrazit na nakup za hranice. S podporou ministra pro supermarkety bratra Nekuly, samozřejmě...“ napsal s dávkou humoru Plesl na svém facebookovém profilu a přidal plakát jako důkaz, že 20 lahví plzeňské dvanáctky stojí ve slevě 15 eur.

Fakt, že je v zahraničí levněji, si uvědomuje i vláda Petra Fialy; premiérův poradce Štěpán Křeček proslul výrokem, že mají Češi raději jezdit nakupovat do zahraničí. „Proslul jsem tím, že radím lidem, aby jezdili na nákup do Polska, když se jim to vyplatí. Chci, aby se jim ušetřilo v rodinných rozpočtech a v Polsku je to teď skutečně výhodnější. Nejde o řešení pro všechny, ale na větší nákupy se to vyplatí i Pražanům,“ řekl Křeček v jednom z rozhovorů, jak informuje server Echo24.cz.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) zase Čechům poradil, aby nakupovali ve slevách. „Normální ceny jsou to, co zákazníci vidí, když nakupují ve ‚slevách‘. To, co se tváří jako slevová akce, tak je normální cena, proto vyzývám zákazníky, nekupujte mimo slevové akce, protože to je zbytečně předražené,“ sdělil Nekula pro Hospodářské noviny.

„Proč bych měl kupovat mléko za nějakých 25 až 40 korun? Počkám si pár dní, týden a nakoupím si celý karton za nějakých 16 až 17 korun,“ dodal Nekula. Češi by se podle něj neměli bát hledat slevy v letácích. „Vždyť čtení letáků je u mnoha občanů docela velký sport,“ prohlásil ministr zemědělství.

Ideální variantou se tak zdá nakupování ve slevách v zahraničí. Basa plzně v německém Kauflandu je toho zářným příkladem.

reklama

autor: jma

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak 18Kč Plzeň už je totální výsměch., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAntonín Nestraník , 25.05.2023 16:36:46
Na nás vydělají, Němcům se podbízejí včetně dopravy. Asi jako s elektřinou přes "Lipsko". Váš Kauf.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

9:46 Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

Chtěli zpestření Vánoc formou levného cukroví z Polska, ale nakonec to hodili slepicím. Tak dopadli …