Česká republika loni dostala od Evropské unie mnohem více peněz, než sama zaplatila

09.02.2016 14:18 | Zprávy
autor: spa

Česká republika loni získala z rozpočtu Evropské unie o 151,8 miliardy korun více, než do něj odvedla. Takzvaná čistá pozice je tak nejvyšší od vstupu Česka do EU v roce 2004. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí.

Česká republika loni dostala od Evropské unie mnohem více peněz, než sama zaplatila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

ČR loni obdržela z unijního rozpočtu 193,7 miliardy korun a odvedla do něj 41,9 miliardy korun. Česko tak zůstalo stejně jako v předchozích letech čistým příjemcem peněz z EU.

Klíčovou úlohu ve výsledné pozici ČR podle ministerstva loni sehrály příjmy ze strukturálních fondů a Fondu soudržnosti, které činily 157,4 miliardy korun. Další významnou položku příjmů představovaly prostředky na Společnou zemědělskou politiku za 31 miliardy korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo z „našich“ zradil Letnou? Volba radních ČT rozkládá opozici

4:49 Kdo z „našich“ zradil Letnou? Volba radních ČT rozkládá opozici

Zrada České televize, poslední državy, co si Babiš nekoupil. Taková slova zaznívají po hlasování sně…