Český aktivista pomohl uprchlíkům a za to je mu prý teď vyhrožováno smrtí

03.08.2016 19:35

Server Studentpoint.cz přináší rozhovor s aktivistou Janem Vrobelem. „Jan Vrobel je mj. politický aktivista, hudebník nebo například bývalý šéfredaktor herního časopisu SCORE,“ tak jej server představuje.

Český aktivista pomohl uprchlíkům a za to je mu prý teď vyhrožováno smrtí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Menší uprchlický tábor pro rodiny s dětmi v Ankawě. Jde o křesťanskou čtvrť Arbílu, čtvrtého největšího města v Iráku

„Jsem člověk, kterému přišly kvůli tomu, že pomohl pár utrápeným rodinám z Blízkého východu, stovky výhrůžek smrtí, deportací, pokusů o vydírání...,“ prozradil na sebe Vrobel.

Ve svých statusech používá někdy sprostá slova. „Nemyslím si, že používat vulgarismy je hřích. Myslím, že neslušný jednání a sprostota spočívá v něčem úplně jiném: lhaní, manipulacích, populismu a snaze ublížit druhým,“ tvrdí.

Celý text je ZDE

Odpovídal také na otázku, jak se cítil, když mu přišla první výhrůžka za to, že pomáhá lidem, kteří přišli o všechno. „Já tomu hlavně vůbec nerozuměl. Je to tak z jinýho světa, že to ve mně ani nedokázalo vybudit nějakou emoci. Vím přesně, co jsem udělal: s kamarády jsme trochu zjednodušili nesmírně nepříjemné podmínky primárně rodinám s dětmi na dlouhých a úmorných cestách, jaké si drtivá většina Čechů neumí vůbec představit. Jak zvrácený je svět, ve kterém je na tom něco špatného?“ ptá se Vrobel.

Svěřil se také s tím, že mu někdo poté, co viděl na jednom serveru reportáž o humanitární pomoci, napsal, že někde musí být bazény plné Hitlerova ejakulátu, jinak přece není možné, aby se takový antikrist jako on narodil.

Posteskl si také, že „jednoho krásnýho letního dne jsem se probudil do společnosti, kde začalo být normální říkat nahlas věci typu, že je třeba střílet válečné uprchlíky na hranicích“. Ve srovnání s tím jsou vulgarity, které kdy vypustil z úst, jen „pouhým andělským pšoukem“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka, Dostál a Mach společně na ČT. Pirát se posmíval

13:35 Macinka, Dostál a Mach společně na ČT. Pirát se posmíval

Před kamerami ČT se k velké debatě sešli kandidáti do Evropského parlamentu. A ve studiu chvílemi ho…