„Ve chvíli, kdy se nehoda letounu stala a kdy se rozběhlo vyšetřování, které nám začalo ukazovat první příčiny, tak jsme cestou našeho odboru vojenského letectví informovali všechny zahraniční vojenské partnery, o kterých víme, že mají stejný typ letounů ve svém držení. Tak, abychom je upozornili, že takovýto problém u nás nastal a aby na něj byli připraveni," řekl pro rozhlas mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.
Okamžitě po havárii a zjištění závady armáda vyřadila z provozu pět z celkových devíti strojů. U zbývajících čtyř bude nutná výměna motorů. Podobně by měli postupovat i v ostatních zemích, kde letouny L-39 v současnosti létají.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb