Chce si mi plakat, kde je ta pravda a láska? Celebrity truchlí nad výsledky prezidentské volby, dcera Michala Suchánka to dokonce srovnala s Osvětimí

28. 1. 2018 16:49

Mnohé osobnosti netají svou nelibost nad tím, že prezident Miloš Zeman obhájil svůj mandát a usedne na pět let znovu na Hradě. Server Expres.cz přinesl například slova dcery herce Michala Suchánka Bereniky nebo zpěváka Tomáše Kluse.

Chce si mi plakat, kde je ta pravda a láska? Celebrity truchlí nad výsledky prezidentské volby, dcera Michala Suchánka to dokonce srovnala s Osvětimí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Tomáš Klus
reklama

„27. leden 1945. Jako mnoho jiných, i já jsem v Osvětimi snil o tom, že lidstvo bude schopno si vzít ponaučení z toho, co se v Osvětimi stalo a co všichni dosud považovali za nepředstavitelné a nemožné. Dokáže to? Hermann Langbein. Rakouský historik, bývalý vězeň z Osvětimi,“ podotkla Berenika Suchánková k vítězství Miloše Zemana s tím, že jí je smutno. 

Výsledky voleb sice zpěvák Tomáš Klus akceptuje, i tak je zarmoucený. Je mu také líto menšin, i když respektuje volbu většiny. „Hlavně nechme spát hlavně,“ podotkl Klus. 

Původní text ZDE.

Manželka hudebníka Petra Jandy Alice pak dodala, že jí je smutno. Zároveň se podle svých slov také stydí. „Chce se mi plakat, že musím respektovat volby. Že většina mého národa přehlíží tu aroganci, mstivost a lživost. Že jediné, co je zajímá, jsou migranti. Že když v cizině vygooglíte Zemana, dozvíte se jen, jak a kde byl opilý či řekl, co neměl. Tak kde je ta pravda a láska, co zvítězí nad lží a nenávistí,“ podotkla Jandová.

V táboře Jiřího Drahoše pak byla k vidění herečka Aňa Geislerová. Ta i přes výsledky voleb burcuje k tomu, abychom vydrželi, že bude líp. Oproti tomu mladý zpěvák Adam Mišík přemýšlí o emigraci. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roušky? Podívejte se do Česka, jak to má fungovat, doporučují slavné americké noviny. A šíří se i VIDEO

17:24 Roušky? Podívejte se do Česka, jak to má fungovat, doporučují slavné americké noviny. A šíří se i VIDEO

Andrej Babiš sdílel na Twitteru článek z amerického deníku Washington Post, kde se psalo o úspěchu č…