Církevní restituce budeme blokovat, dokud to půjde, řekl Urban

14. 6. 2012 19:28

Sociální demokraté považují současnou podobu návrhu zákona o církevních restitucích za nešťastnou. Podle poslance za ČSSD a bývalého ministra průmyslu a obchodu Millan Urbana jsou restituce v dnešní době nepředstavitelné, protože lidé strádají a ekonomická situace je špatná. Návrh zákona tak podle něj hodlají sociální demokraté dále blokovat.

Církevní restituce budeme blokovat, dokud to půjde, řekl Urban
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Urban

“V momentě, kdy lidé strádají a finančí situace je špatná, to budeme blokovat, dokud to půjde,” řekl ve čtvrtečním Interview 24 Urban. Odmítá ale zároveň to, že by svým přístupem k věci sociální demokracie bránila spravedlnosti. “My stojíme na straně práva a spravedlnosti," podotkl.

ČSSD je proti nynější podobě návrhu zákona, protože je prý nejasná. ”Tyhle věcí musí být naprosto transparentní a srozumitelné, mělo by to být veřejně vysvětleno,” vysvětlil postoje své strany Urban.

Návrh vlády podle něj nespecifikuje, komu bylo co sebráno a co mu má být navráceno. Vadí mu také, že má být církvi navrácen majetek, který jí byl odebrán už před rokem 1948. Trnem v oku pak je sociální demokracii i plánované finanční odškodnění. Církev by se podle ČSSD měla spokojit jen s majetkovým vyrovnáním. “Je potřeba tu křivdu narovnat, je potřeba hledat rozumné řešení. Tohle ale rozumné řešení není,” dodal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…