Čižinský se pochlubil s převratnou novinkou. Na magistrátu vyměnili kliku u toalet. A veřejnost šla do otáček

12.11.2019 21:58

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský se na sociální sítí pochlubil zajímavou novinkou. I přesto, že je radnici často vyčítáno, že s vedením Prahy řeší pro obyvatele metropole věci spíše nepodstatné a zbytečné, s radostí oznámil, že na magistrátu vyměnili kliku, veřejnost tak získá tu výhodu, že si nebude muset chodit půjčovat klíč od toalety, jako tomu bylo doposud. Výsměch na sebe nenechal dlouho čekat.

Čižinský se pochlubil s převratnou novinkou. Na magistrátu vyměnili kliku u toalet. A veřejnost šla do otáček
Foto: hns
Popisek: Jan Čižinský

„Vím, že mi možná namítnete, že to není důležitá věc, ale podle mne to není nevýznamné. V budově pražského magistrátu jsou nově záchody přístupné bez potupného žádání o klíče,“ informoval o novince Čižinský ve svém tweetu a jako důkaz přiložil i fotografii „před a po“, která to dokazuje.

Veřejnost na změny reagovala poněkud rozpačitě. Uživatel Ondřej Fér uznal, že „kliky jsou fajn“, ale raději starostu vybídl k povídání si o tom, co se aktuálně děje s Výstavištěm a Stromovkou.

Přispěvatel do diskuse vystupující jako Leefrog v nové klice nevidí vůbec žádný přínos, neboť to, že toalety fungovaly na klíče, mělo svůj důvod. „Takže feťáci se sem opět stáhnou z knihovny? Tam to bude ale zase vypadat! Zavedení klíče mělo nějaký důvod. Nestačí říct A, ale i B. Jak nyní zaručíte civilizovaný stav toalet? (největší rozdíl mezi námi a "západem" – když udělají nějaký krok – počítají i s dokonalou údržbou),“ zlobil se.

„Vy nepotřebujete kliky, ale právě ty koule na řešení dopravy,“ nebral si servítky komentující Ken a vrah Šákul. Čižinskému doporučil, aby raději dostavěli radiály a okruh, zavedli jednu celopražskou parkovací zónu (kromě Prahy 1) a konečně postavili pořádná kapacitní P+R parkoviště, a pak teprve omezovali dopravu.

Stejně tak i Petra Vítů zajímaly zcela jiné nedořešené problémy. „A co váš významný požadavek, aby na linku 201 byly vypravovány autobusy s Euro 6? Což ve výsledku znamená to, že řidičům seberete i ten drobnej benefit ve formě přidělených vozů,“ vybídl starostu k diskusi další uživatel.

Zaznívala však i slova na obranu Čižinského, že není třeba být na něj tak přísní, jelikož působí v koalici na Praze 7 jen pár let.

reklama

autor: nab

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…