Co se děje za zdmi českých věznic? U Jílkové promluví trestanec

05.05.2016 19:48

Není to tak dlouho, co byl jedním z hostů pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové vrah odsouzený na 19 let za mříže. Dnes večer se před kamery v témže pořadu postaví pan Karel Pešek, který teprve v dubnu opustil brány vězení. Byl dvakrát odsouzen za podvod. Popíše, jak to chodí za zdmi českých věznic. Právě vězeňství bude dnes večer tématem k diskusi.

Co se děje za zdmi českých věznic? U Jílkové promluví trestanec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátorka pořadu Máte slovo Michaela Jílková

Ve čtvrtek večer dorazí do studia České televize k Michaele Jílkové zajímaví hosté. Třeba Karel Pešek, muž dvakrát trestaný za podvody, který se ocitl na svobodě poměrně nedávno – v dubnu. Dalšími hosty budou exministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), současný ministr spravedlnosti Robert Pelikán nebo generální ředitel vězeňské služby Petr Dohnal. Vedle nich stane také pan Miroslav Nop, senior z Ostravy, který volá po zpřísnění podmínek ve věznicích. Přijde také advokát Vladimír Dvořáček, jenž pomáhá vězňům, nebo Pavel Kočnar, hlavní kaplan vězeňské služby.

Ministr Pelikán hodlá modernizovat české věznice a zaměstnat všechny české vězně. Chce také zabránit tomu, aby se do věznic vraceli, a to prostřednictvím důkladných pohovorů. České věznice jsou totiž opět přeplněné a člen vlády hledá cestu, jak uvolnit tlak v nich panující. Vyjádří se k tomu, zda je třeba zlepšovat životní podmínky vězňů. A nezůstanou všechny ministrovy sliby v podstatě jen na papíře?

To vše zazní v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové dnes pět minut před tři čtvrtě na deset večer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …