Co si o mně myslí ostatní politici? Že si příliš troufám, říká Fischer

01.07.2012 11:56

Expremiér Jan Fischer patří podle průzkumů veřejného mínění mezi favority ve volbách příštího prezidenta republiky. V rozhovoru pro server Týden.cz říká, že chce do politiky vnést změnu, což se řadě zákonodárců nelíbí. Prý se ho dokonce pokouší vyděsit. On se ovšem nenechá.

Co si o mně myslí ostatní politici? Že si příliš troufám, říká Fischer
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Jan Fischer
reklama

Do souboje o post prezidenta republiky se Jan Fischer rozhodl vstoupit poté, co stále důrazněji vnímal nespokojenost občanů se stavem politické kultury v Česku. Nechce se přitom nijak zvlášť vymezovat vůči jiným kandidátům. Raději zdůrazňuje, že se pokusí napomoci změnám, které ocení občané. A co si o Fischerovi myslí jiní politici?

Politika je o vzkazech

„No, že jsem úplně jiný živočišný druh a moc mezi ně nepatřím. A co že si ten Fischer troufá, takhle vstoupit do jejich světa! Myslím, že někteří z nich to mají za velikou opovážlivost. Dávají to najevo. Má to tři fáze. Nejprve to karikují a říkají, že to přece nemyslím vážně. Pak jsou tu ty průzkumy veřejného mínění a politici si říkají: "Aha! Tak on to snad vážně myslí." A pak mi tedy začnou vzkazovat, co na mě všechno vědí a co na mě můžou vytáhnout. Případně na rodinu,“ říká prezidentský kandidát.

Fischer přitom nechce být příliš konkrétní v tom, kdo mu co před volbou vzkazuje. Politika ostatně je o vzkazech. Podle vlastních slov je přístupný prakticky každému jednání, na které možná dojde před druhým kolem prezidentské volby, ale rozhodně se nenechá zastrašit ani přitlačit na podmínky, se kterými by bytostně souhlasil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…