Podle Höschla je strach z cizího mechanismus, jenž je v přírodě rozšířen. „Součástí pudu sebezáchovy je, že když udělám s něčím negativní zkušenost, tak ji rozšířím tak, abych do budoucna předešel jejímu opakování,“ míní lékař. A přidává i příklad, na základě pudu sebezáchovy, že když člověka okrade někdo tmavé pleti, tak si člověk postaví mechanismus, že se vyhne všem lidem tmavé pleti.
Zároveň dodal, že média tím, jak o problému informují, velice významně modifikují emoční postoje. „Vyvolat emoce lze velmi snadno, dokonce je někdo vyvolává uměle,“ podotkl s tím, že fake news emoce vyvolávají záměrně a zlovolně rozvracejí společnost. „Média někdy ovlivňují tu skutečnost jedním směrem, i když informují pravdivě,“ dodal.
„Někteří, kteří odmítají uprchlíky z islámských zemí, jsou tolerantní vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Postoj je tak leckdy dán na základě racionálních informací, nikoliv na základě emoční xenofobie,“ podotkl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef