DVTV účtovala s Jaromírem Soukupem. Pozor, Trumpovi se taky smáli, deklamoval dramaticky Veselovský

16. 4. 2019 18:30

Generální ředitel TV Barrandov oznámil. že v roce 2023 bude kandidovat na prezidenta. Moderátor internetové televize DVTV Martin Veselovský připomněl, co všechno má Soukup za sebou. S celou řadou politiků, kterým se majitel TV Barrandov dnes směje, v minulosti spolupracoval. Veselovský sáhl také ke srovnání Jaromíra Soukupa s Donaldem Trumpem. Trumpovi se půlka světa srdečně smála. A pak se stal prezidentem.

DVTV účtovala s Jaromírem Soukupem. Pozor, Trumpovi se taky smáli, deklamoval dramaticky Veselovský
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Moje zprávy s Jaromírem Soukupem

Jaromír Soukup sám sebe rád vykresluje jako svěží politickou sílu, která s hnutím List Jaromíra Soukupa udělá v politice pořádek. Dnes moderuje víc než 10 pořadů, v nichž neváhá politiky posílat „do prdele“.

Veselovský však připomněl, že Jaromír Soukup v roce 2006 podporoval Zelené, a to 9 miliony korun. Jeho dvě poslankyně Olga Zubová a Věra Jakubková, na které měl vliv, potopily vládu Mirka Topolánka, a to uprostřed českého předsednictví EU.

V roce 2009 pak Soukup tvrdil, že je ochoten do blížící se volební kampaně před později zrušenými volbami vložit 40, 50 a možná až 100 milionů korun. V roce 2010 začal finančně podporovat Věci veřejné Víta Bárty, a také ČSSD. Na Soukupovu adresu pěli chválu jak Vít Bárta, tak někdejší volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík, pod jehož vedením se v minulosti dostala do velkých problémů společnost ČSA.

„Pana Soukupa si velmi vážím. Díky němu se nán daří výrazně levněji nakupovat inzerci,“ oceňoval Bárta dnešního majitele TV Barrandov. „Veřejnou informací je také skutečnost, že Jaromír Soukup byl sympatizantem sociální demokracie a že mezi ním a ČSSD byla dokonce vedena diskuse o jeho případné kandidatuře za tuto stranu,“ oznamoval tehdy Tvrdík.

V roce 2012 se Jaromír Soukup postavil za prezidentského kandidáta Jana Fischera, ale když se prezidentem stal Miloš Zeman, Soukup týden co týden poslouchá Zemanova slova v pořadu Týden s prezidentem. Prezidentův poradce Martin Nejedlý říká, že k Soukupovi má velmi blízko už kvůli rodinným vazbám.

„Není tajemstvím, že pan Soukup je mým přítelem, dokonce víc než přítelem. Je to otec dětí, které má s mojí sestřenicí a já si velmi vážím toho, že je to má rodina a krev,“ pravil na adresu Soukupa Nejedlý.

A teď se Soukup chystá přímo na Hrad a Veselovský varoval, že tento plán bychom měli brát vážně. „Protože i Donaldu Trumpovi se půlka světa do poslední chvíle smála,“ podotkl Veselovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…