Další soud s Tommy Robinsonem. Hanba, špína, skandovali sympatizanti

23.10.2018 17:03

Tommy Robinson, aktivista, jenž byl zatčen a vězněn za pohrdání soudem za informování o případu muslimských gangů, je opět na svobodě. Jeho údajné pohrdání soudem předal soudce k řešení vrchnímu státnímu zástupci. Rozhodnutí uvítali Robinsonovi podporovatelé. Informoval o tom deník Independent.

Další soud s Tommy Robinsonem. Hanba, špína, skandovali sympatizanti
Foto: Vít Hassan
Popisek: Aktivista Tommy Robinson na narozeninách Pegidy
reklama

Soudce Nicholas Hilliard měl původně v plánu rozhodnout o věznění Tommyho Robinsona sám. Ale když dostal vyjádření obviněného, změnil názor. „Povaha a rozsah kontroverzí, které musím zvážit v tomto případě, mi byly v tomto prohlášení objasněny mnohem lépe než kdy dřív,“ řekl soudce a dodal, že podle jeho úsudku je teď správné předat záležitost vrchnímu státnímu zástupci a nakonec druhé slyšení vést nebude. Přitom ještě 16. října odmítl návrh Robinsonova obhájce, že by se vrchní státní zástupce měl záležitostí zabývat. Podle mluvčího nejvyššího státního zastupitelství se bude touto kauzou zabývat odznova a vydá rozhodnutí, zda bude případ předán vyššímu soudu.

Anketa

Litujete, že u nás nemáme americký radar, jak se plánovalo za vlády Mirka Topolánka?

7%
93%
hlasovalo: 11049 lidí

Robinson byl po jednání propuštěn na kauci. Venku ho čekali jeho příznivci. Robinson pak promluvil proti mainstreamovým médiím v Británii, zatímco příznivci volali „Hanba“ a „Špína“. Pak zpívali prý píseň Halleujah a skandovali: „Milujeme Trumpa.“ Podle Independentu byly v davu zastoupeny organizace For Britain a Generation Identity, která měla ve Středozemním moři loď, s níž měla mařit úsilí neziskovek. Když se jeden reportér zeptal, co vlajka znamená, bylo mu prý řečeno: „Jdi do pr*** a najdi si to na internetu.“ Independent podotýká, že příznivců se nyní sešlo méně než posledně.

Původní článek ZDE:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český  Senát

20:20 Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český Senát

Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v České republice Alexandru Zm…