Dan Landa: Nebudu skákat, jak pískáte. K dnešnímu Václaváku

31. 1. 2021 19:35

Herec, zpěvák a kritik mnohých vládních restrikcí Daniel Landa se na svém facebookovém profilu ohradil vůči kritickým ohlasům, jež na něj dolehly za to, že nepřišel na dnešní demonstraci na Václavském náměstí, na níž zaznívaly ohlasy jak proti koronavirovým opatřením vlády, tak i proti nošení roušek a očkování. „Nemůžu akceptovat způsob, jakým mě dlouhodobě někteří lidé vehementně tlačí k tomu, abych tančil, jak oni pískají,“ sneslo se od Landy.

Dan Landa: Nebudu skákat, jak pískáte. K dnešnímu Václaváku
Foto: Archiv DL (foto: Michal Horka)
Popisek: Daniel Landa
reklama

Anketa

Chcete Prymulu zpět coby ministra zdravotnictví?

29%
58%
hlasovalo: 10433 lidí
Na nedělním protestu zaznívala hesla proti opatřením vlády i na podporu poslance Lubomíra Volného, který ve Sněmovně proslul svým „flákancem“. „Máme toho dost! Svobodu slova pro Volného!“ zaznívalo na demonstraci, kde Volný vystoupil a sklidil za to od některých účastníků skandování: „Volný na Hrad.“ Na pódiu vystoupili i další známí lidé, například zpěvačka Ilona Csáková.

Svou účastí se ovšem nepřipojil Daniel Landa, jenž se proti mnohým restrikcím vlády několikrát ohradil a je též spoluautorem projektu Cesta ze tmy, jenž má přinést řešení, jak bez rizika nákazy pořádat společenské a kulturní akce. Kromě Landy tuto iniciativu podporuje též vědec Jaroslav Flegr či hudebník Janek Ledecký.

„Nemůžu akceptovat způsob, jakým mě dlouhodobě někteří lidé vehementně tlačí k tomu, abych tančil, jak oni pískají. Takový nejsem a v mém věku se to už asi nezmění. Na dnešní demonstraci opět zazněly výčitky směrem k mému jménu i partnerské aktivitě Chcípl PES (‚Kde jsou? Proč nás nepropagují?‘). Jde o styl – nejsou tu s námi, nepomáhají tak, jak si představujeme, plivneme tedy na ně míň nebo víc. Jako již mnohokrát. Držím každému zoufalému občanu (stejně jako sobě) v protestech palce a každého takového občana si také opravdu vážím, ale tohle považuji za nefér jednání, které bohužel ve svém důsledku pomáhá druhé straně. Mrzí mne, že nedokážeme kráčet ke stejnému cíli, byť každý po určité své linii, bez rozkolu,“ okomentoval výtky na svou neúčast Landa.

Kritikům dále vzkázal, že „kopání kolem sebe zcela jistě není dobrá cesta k jednotě“. „Sám na nikoho kolem neútočím a nikoho veřejně neočerňuju. Dělám podle svých možností přesně to, čemu věřím a co v boji za svobodu a rozum považuji za skutečně účinné,“ uzavřel autor Blanického manifestu namířeného proti upírání svobod.

Na demonstraci s účastí kolem tisícovky lidí se kromě Lubomíra Volného ukázal též nezařazený poslanec Marian Bojko. Konstatoval, že vláda má jediný cíl, a to zničit střední třídu a dostat lidi do montoven. V tomto kontextu covidového šílenství nějak zapadlo naše bohatství – naše lithium. „To je to poslední, co nám zůstalo. Naše svoboda, naše hrdost a naše lithium,“ zaznělo od něj.

„Jsme lidi, nás nevypnete,“ hřímala též zpěvačka Ilona Csáková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…