Dávky? Omezit! Okamura běsnil, dva roky to leží ve Sněmovně. Dejme ty peníze slušným lidem

27.07.2021 8:53

Předseda SPD Tomio Okamura zase jednou usedl před kamery, pohodlně se usadil v křesle a spustil palbu. Elektromobily? Další šílený nápad EU! Tlak na očkování dětí? Nepřijatelné! Nakonec volal po odebrání dávek nepřizpůsobivým občanům. „Peníze chceme přesunout ke slušným lidem,“ zvolal.

Dávky? Omezit! Okamura běsnil, dva roky to leží ve Sněmovně. Dejme ty peníze slušným lidem
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Vystupování škol jako propagátorů očkování malých dětí je nepřijatelné. Na základě tlaku vlády se některé školy rozhodly školákům a rodičům poslat dopis s tím, že jim nabízejí, že jejich děti naočkují hromadně před začátkem školního roku. Hnutí SPD považuje otázku očkování dětí za věc rodičů a lékařů. Školy by se měly věnovat hlavně dohnání zameškaného učiva z minulého školního roku,“ zdůraznil  Okamura

Poté přehodil tematickou výhybku k ekologickým plánům Evropské komise, která mimo jiné počítá s tím, že po roce 2035 už se nebudou prodávat auta se spalovacími motory. „Je to další šílený nápad EU a oznámení lidem, že tzv. elektorauta budou drahá a nebudou pro každého,“ rozčílil se předseda SPD.

Ekologické plány EU, známé pod označením Green Deal neboli Zelený úděl, povedou ke zdražování, budou mít negativní dopad na část českého průmyslu i na životy českých občanů. Tak to vidí Tomio Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 18276 lidí
Do třetice otevřel téma zneužívání sociálních dávek a konstatoval, že zákon proti zneužívání sociálních dávek z dílny SPD leží ve Sněmovně už dva roky a dosud nebyl projednán. Okamura doufá, že se to změní na mimořádném jednání Sněmovny ještě než skončí toto volební období.

„My chceme ukončit zneužívání dávek tzv. nepřizpůsobivými. Sociální dávky je potřeba omezit pouze na osoby, které se dočasně ocitly bez vlastního přičinění v hmotné nouzi a snaží se vlastními silami z této situace aktivně dostat. Návrh zákona SPD by přinesl úsporu přibližně půl miliardy korun, pakliže bychom ukončili to zneužívání dávek tzv. nepřizpůsobivými. Samozřejmě tyto peníze chceme přesunout ke slušným lidem. Ti je potřebují,“ zdůraznil Okamura.

Současně je ale podle jeho názoru třeba navýšit finance, které dostávají invalidní spoluobčané.

„Jsme opoziční strana, ale doufám, že po volbách budeme součástí vlády a budeme mít mnohem silnější vliv na to dění, tak alespoň trochu, když zlepšíme podmínky invalidních spoluobčanů, tak já to budu považovat za úspěch SPD, na kterém celou dobu pracujeme, protože ta situace invalidních občanů je opravdu otřesná,“ volal Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…