Debata o energiích, lidovec Bartošek nevydržel: A co těch vašich třicet tisíc mrtvých za covidu?

09.12.2022 12:31 | Ze sítí
autor: vef

Jaká zpráva čeká velké podniky, pro které vláda zřejmě našla řešení v zastropování cen energií? Kdo a kdy to všechno zaplatí? České domácnosti si začínají půjčovat na zaplacení energií a nájmů. O tom v pořadu 360° na CNN Prima News hovořili místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) a místopředseda hnutí ANO, poslanec Radek Vondráček.

Debata o energiích, lidovec Bartošek nevydržel: A co těch vašich třicet tisíc mrtvých za covidu?
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek

Úvodem se oba muži vyjadřovali k tomu, proč mají Slováci 4x nižší stropy na elektřinu než my. „Rozhodla se tak vláda. Ale já chci říct, že česká vláda to dělá dobře. A to z jednoho prostého důvodu. Když se podíváme zpátky, co nám doporučovalo hnutí ANO kolem pohonných hmot, a říkali: Zachovejte se jako Maďaři a dejte tam strop, dneska vidíme, co se stalo, kdy došlo k uvolnění cen a najednou litr benzínu vyskočil o deset korun a rozjela se tam inflace, tak to jasně ukazuje, že přístup české vlády je racionální, pamatuje jednak na pomoc rodinám, pamatuje na pomoc těm, kteří pomoc potřebují a současně také hledá zdroje a přijali jsme zákon, který daní nepřiměřené zisky bank a energetických firem, to znamená, že jsem přesvědčený, že česká vláda to dělá dobře,“ podotkl Bartošek, že budoucnost to ukáže.

„Nemusím dělat svoji opoziční práci, vše to za mě pan kolega řekl. Slováci to mají čtyřikrát nižší, ale my to děláme dobře. A když to nemám jak odargumentovat, tak v Maďarsku zdražili benzín. Já bych chtěl jenom říct: O čem se tu bavíme? V tom Maďarsku tři čtvrtě roku pomáhali. Tři čtvrtě roku tam měli nějaké ceny pohonných hmot, když u nás to vyšplhalo na 50 korun, tak tam ta vláda se starala a dokud to šlo, tak to držela. A my se jim posmíváme...“ sdělil Vondráček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokrytectví černoprdelníků..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAhasver , 09.12.2022 13:51:49
A co ty miliony Rímsko katolickou církví upálených "čarodějnic" a desítky milionů padlých v náboženských válkách a udřených lidí na církevním majetku, placení desátků atd. atd.?

|  5 |  0

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…