Debata o energiích, lidovec Bartošek nevydržel: A co těch vašich třicet tisíc mrtvých za covidu?

09.12.2022 12:31 | Ze sítí
autor: vef

Jaká zpráva čeká velké podniky, pro které vláda zřejmě našla řešení v zastropování cen energií? Kdo a kdy to všechno zaplatí? České domácnosti si začínají půjčovat na zaplacení energií a nájmů. O tom v pořadu 360° na CNN Prima News hovořili místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) a místopředseda hnutí ANO, poslanec Radek Vondráček.

Debata o energiích, lidovec Bartošek nevydržel: A co těch vašich třicet tisíc mrtvých za covidu?
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek

Úvodem se oba muži vyjadřovali k tomu, proč mají Slováci 4x nižší stropy na elektřinu než my. „Rozhodla se tak vláda. Ale já chci říct, že česká vláda to dělá dobře. A to z jednoho prostého důvodu. Když se podíváme zpátky, co nám doporučovalo hnutí ANO kolem pohonných hmot, a říkali: Zachovejte se jako Maďaři a dejte tam strop, dneska vidíme, co se stalo, kdy došlo k uvolnění cen a najednou litr benzínu vyskočil o deset korun a rozjela se tam inflace, tak to jasně ukazuje, že přístup české vlády je racionální, pamatuje jednak na pomoc rodinám, pamatuje na pomoc těm, kteří pomoc potřebují a současně také hledá zdroje a přijali jsme zákon, který daní nepřiměřené zisky bank a energetických firem, to znamená, že jsem přesvědčený, že česká vláda to dělá dobře,“ podotkl Bartošek, že budoucnost to ukáže.

„Nemusím dělat svoji opoziční práci, vše to za mě pan kolega řekl. Slováci to mají čtyřikrát nižší, ale my to děláme dobře. A když to nemám jak odargumentovat, tak v Maďarsku zdražili benzín. Já bych chtěl jenom říct: O čem se tu bavíme? V tom Maďarsku tři čtvrtě roku pomáhali. Tři čtvrtě roku tam měli nějaké ceny pohonných hmot, když u nás to vyšplhalo na 50 korun, tak tam ta vláda se starala a dokud to šlo, tak to držela. A my se jim posmíváme...“ sdělil Vondráček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokrytectví černoprdelníků..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAhasver , 09.12.2022 13:51:49
A co ty miliony Rímsko katolickou církví upálených "čarodějnic" a desítky milionů padlých v náboženských válkách a udřených lidí na církevním majetku, placení desátků atd. atd.?

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…