Děti nevědí, jestli zalézt pod stůl, nebo utíkat. Škola je to naučí, navrhuje ministryně Šlechtová

13.02.2018 7:34

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (ANO) chce zavést nový školní předmět, jenž by žáky vychovával k vlastenectví, k obraně státu i ke zvládání krizí. O nové „branné výchově“ hovoří pro MF Dnes.

Děti nevědí, jestli zalézt pod stůl, nebo utíkat. Škola je to naučí, navrhuje ministryně Šlechtová
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Ministryně obrany Karla Šlechtová
reklama

Šlechtová v rozhovoru mimo jiné uvádí, že děti nevědí, jak se chovat, kdyby se něco stalo. „Dejme tomu, kdyby do školy přišel střelec. Nevědí, jestli zalézt pod stůl, nebo utíkat,“ podotkla Šlechtová, jejíž nápad se dostal i do programového prohlášení vlády. 

Děti by se tak ve školních lavicích učily základy zdravovědy, základní fakta o armádě a také mimo jiné i to, co to znamená být Čech. Ministryně by ráda zavedla předmět ještě v tomto volebním období. Oponenti však poukazují na to, že předmět již není kam zařadit, že děti mají „výchov“ dost. Ředitelé škol se podle MF Dnes rovněž domnívají, že to, co dětem vysvětlují v rámci jiných předmětů, je dostačující. 

Šlechtová by pak k prosazení svých cílů potřebovala rovněž podporu Ministerstva školství. Zde tiskový odbor pouze uvedl, že může probíhat diskuze o další dílčí úpravě rámcového vzdělávacího plánu v požadované oblasti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…