Děti nevědí, jestli zalézt pod stůl, nebo utíkat. Škola je to naučí, navrhuje ministryně Šlechtová

13.02.2018 7:34

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (ANO) chce zavést nový školní předmět, jenž by žáky vychovával k vlastenectví, k obraně státu i ke zvládání krizí. O nové „branné výchově“ hovoří pro MF Dnes.

Děti nevědí, jestli zalézt pod stůl, nebo utíkat. Škola je to naučí, navrhuje ministryně Šlechtová
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Ministryně obrany Karla Šlechtová

Šlechtová v rozhovoru mimo jiné uvádí, že děti nevědí, jak se chovat, kdyby se něco stalo. „Dejme tomu, kdyby do školy přišel střelec. Nevědí, jestli zalézt pod stůl, nebo utíkat,“ podotkla Šlechtová, jejíž nápad se dostal i do programového prohlášení vlády. 

Děti by se tak ve školních lavicích učily základy zdravovědy, základní fakta o armádě a také mimo jiné i to, co to znamená být Čech. Ministryně by ráda zavedla předmět ještě v tomto volebním období. Oponenti však poukazují na to, že předmět již není kam zařadit, že děti mají „výchov“ dost. Ředitelé škol se podle MF Dnes rovněž domnívají, že to, co dětem vysvětlují v rámci jiných předmětů, je dostačující. 

Šlechtová by pak k prosazení svých cílů potřebovala rovněž podporu Ministerstva školství. Zde tiskový odbor pouze uvedl, že může probíhat diskuze o další dílčí úpravě rámcového vzdělávacího plánu v požadované oblasti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

7:51 Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

TÝDEN V MÉDIÍCH Za brutální manipulaci internetovými a mediálními obsahy považuje Petr Žantovský roz…