Do nového hnutí se sami hlásí sportovci, tvrdí jeho předseda Dobeš

26.05.2013 10:10

Bývalý ministr školství Josef Dobeš se stal předsedou nového hnutí Pro sport a zdraví. Myšlenku na hnutí podporující sport Dobeš dostal v době, kdy opouštěl ministerstvo školství. Prý mu řada sportovců psala, že byl po dlouhé době jediný ministr, který fandil sportu. Řekl to v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Do nového hnutí se sami hlásí sportovci, tvrdí jeho předseda Dobeš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš
reklama

„Měl jsem představu vytvořit občanskou iniciativu. Jezdil jsem po republice a myslím, že při čtvrté debatě ve Středočeském kraji, které se zúčastnil i Dominik Hašek, už bylo jasné, že to bude hnutí, ta rezonance byla silná,“ popsal Dobeš na serveru iDnes.cz.

Do hnutí se spontánně přihlašují sportovci

Podle Dobeše se do jeho hnutí spontánně přihlašují sportovci. Prý se jedná o hráče z hokejové NHL a také některé olympijské medailisty. Dobeš ale neprozradil konkrétní jména vyjma české sjezdařky Olgy Charvátové.

Ta by prý mohla za Dobešovo hnutí dokonce kandidovat ve volbách v Královéhradeckém kraji.  „Věřím, že k tomu dojde. Má velký zájem se angažovat v místě svého současného bydliště,“ uvedl Dobeš.

Bývalý ministr školství připouští, že na něm v současnosti už není vidět jeho sportovní minulost, sám ale dříve hrával fotbal a věnoval se atletice.

Téma sportu se dá rozšířit i do dalších oblastí – školství, zdraví, sociální prvek

Téma sportu v novém hnutí má podle Dobeše silný výchovný prvek, což velmi souvisí se školstvím. Dalším tématem je i zdraví, také sociální prvek – sport pro všechny bez sociálních bariér – a také sport jako prevence patologických jevů.

„Ale to téma sportu je pro nás základní a naše voličská základna by měli být lidé, kteří sportují, kteří vyznávají sport jako hodnotu, ať už sportují profesionálně nebo rekreačně. Takových lidí je mnoho,“ míní Dobeš.

Tato vláda už nic zásadního nepodpoří

Dobeš byl pro vládu klíčový poslanec, když podpořil církevní restituce. I teď by jako člen nového politického hnutí vládu podpořil, pokud by chtěla prosadit například kvalitní zákon o úřednících. Nepředpokládá ale, že k tomu dojde.  

„ Tato vláda už pojede jen setrvačností, nic zásadního nepodpoří, ale na druhé straně není z žádné strany vůle tuto vládu teď sundat. Jede z kopce samospádem,“ popsal Dobeš pro server iDnes.cz.

Server upozornil, že se Dobešovi podařilo získat 800 milionů pro sport výměnou za hlas ve prospěch církevních restitucí. Dobeš předpokládá, že jak se bude jeho hnutí rozrůstat a bude sílit tlak na politiky, může se podařit získat podporu pro sport i od velkých stran.

Dění ve sněmovně mě ubíjí a nebaví mě to

Dobeš teď plánuje, že půjde do komunální politiky ve Slaném. Dění v Poslanecké sněmovně je pro něj ubíjející. „To, že sedím ve sněmovně a poslouchám unylé projevy a hádání o něčem, co se dá vyřešit za čtvrt hodiny, mě ubíjí a na rovinu říkám, že mě to nebaví,“ řekl Dobeš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…