Buchanan upozorňuje hned v úvodu na dvojí metr Demokratické strany, která neustále viní Vladimira Putina, že může za všechny jejich prohry a že nechal hacknout jejich e-maily, a přitom označuje Donalda Trumpa za zrádce, když sarkasticky vyzve ruského prezidenta, aby našel ztracené e-maily Hillary Clintonové.
„Trump poté řekl New York Times, že ruský vpád do Estonska nemusí vyvolat vojenskou reakci z USA,“ poznamenal Buchanan s tím, že i tato poznámka vyvolala vlnu hysterie mezi demokraty. Je přece zcela nemyslitelné, že by se USA nedržely článku 5 smlouvy NATO. „Trump narušil bezpečnostní architekturu, která udržovala mír posledních 65 let,“ tvrdí zahraničně politické elity.
Jenže Trump podle Buchanana jen vyslovil to, co mnozí již dávno vědí. Války již nemají u americké veřejnosti zdaleka takovou podporu jako dřív. Příkladem je rok 2013, kdy prezident Barack Obama prohlásil, že v případě použití chemických zbraní započne letecké a raketové údery v Sýrii. A k chemickým útokům došlo. „Země povstala jako jeden a řekla mu, ať na to zapomene. Tak to udělal.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa