Drsné protesty proti sexuálním útokům a politice Merkelové: Poláci rozvinuli transparent. A Němka se svlékla

11.01.2016 8:31

V Polsku sílí odpor proti Evropské unii a její přistěhovalecké politice. Své nesouhlasné názory opakovaně vyjadřují také sportovní fanoušci. Proti hromadnému obtěžování v Kolíně nad Rýnem osobitým způsobem protestovala německá performerka.

Drsné protesty proti sexuálním útokům a politice Merkelové: Poláci rozvinuli transparent. A Němka se svlékla
Foto: bundeskanzlerin.de, tan
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová

Anketa

Co soudíte o silvestrovském sexuálním násilí v Kolíně nad Rýnem a jiných městech v Německu?

hlasovalo: 11775 lidí

Během volejbalového zápasu mezi Polskem a Německem rozvinuli polští fandové obrovský transparent s nápisem „Chraňte naše ženy, nikoli naši demokracii“. Reagovali tak na silvestrovské útoky se sexuálním podtextem ze strany migrantů, jejich terčem se údajně staly v Kolíně nad Rýnem stovky německých žen. Zároveň tak fanoušci podpořili polskou konzervativní vládu, které někteří představitelé EU vyhrožují sankcemi za údajné porušování demokratických principů vládnutí. V listopadu loňského roku zase polští fanoušci na fotbalovém zápase představili transparent, prostřednictvím kterého obviňovali Brusel z toho, že do Evropy importuje terorismus.

Celý text v angličtině je ZDE.

Zatímco předchozí polská vláda v čele s premiérkou Ewou Kopaczovou plně podporovala přistěhovaleckou politiku Bruselu a kvóty pro přerozdělování uprchlíků, současná většinová vláda konzervativní strany Právo a spravedlnost je razantně odmítá. Její vztahy s Bruselem jsou značně napjaté a evropští představitelé se netají tím, že jim je současný politický vývoj v Polsku trnem v oku. Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz dokonce nedávno nazval polské volby převratem. Vzhledem k vyostřené rétorice zejména německých politiků si nyní polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski pozval německé velvyslance v zemi Rolfa Nikela ke „konzultacím“.

Polská vláda Beaty Szydlové již stačila odmítnout přerozdělovací kvóty, ale aktuálně přislíbila, že přijme asi 100 uprchlíků. Vyhradila si však právo vybrat si konkrétní osoby podle svých vlastních kritérií. Jak dále internetový server Breitbart připomíná, Právu a spravedlnosti je dále Bruselem vyčítáno, že se snaží ovlivňovat veřejnoprávní média. Vláda přijala zákon, který podřizuje veřejnoprávní rozhlas i televizi státu, a dosadila do čela těchto institucí své kandidáty. V rámci novely mediálního zákona také bude moci nově stát jmenovat vedení a členy dozorčích rad veřejnoprávní televize a rozhlasu. Evropská komise již avizovala, že se chce těmito změnami v Polsku zabývat na svém příštím jednání.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Na hromadné sexuální obtěžování na náměstí v Kolíně nad Rýnem ale nereagovali pouze polští volejbaloví fanoušci. K osobitému protestu se podle internetového severu Breitbart odhodlala také německá performerka Milo Moireová. Nechala se nahá vyfotografovat na inkriminovaném náměstí v Kolíně nad Rýnem v blízkosti katedrály s transparentem ve znění: „Respektujte nás. Nejsme lovná zvěř, i když jsme nahé!“ Dvaatřicetiletá rodačka z Düsseldorfu se na veřejnosti odhalila přesto, že teploměr ukazoval pouze čtyři stupně Celsia. Jejímu vystoupení přihlíželi policisté, kteří ovšem nijak nezasáhli. „Hájím svobodu žen a ženskou emancipaci, které jsme za posledního půl století dosáhli,“ uvedla Moireová pro deník Bild.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…