„Nejsme si vědomi toho, že bychom porušili nějaká pravidla. Pokud je porušilo zároveň deset z jedenácti organizací na místě a humanitární koordinace OSN k tomu říká, že je to hrubé porušení mezinárodního humanitárního práva, tak problém je spíš na druhé straně,“ prohlásil Pánek. Akreditaci získal jen Mezinárodní červený kříž.
Pracovníci Člověka v tísni pomáhají i lidem v Doněcké oblasti, kde také hrozí zastavení humanitární pomoci. „Budeme pokračovat v práci tam, kde to bude možné. Tam, kde to není možné, pracovat nebudeme, to se nedá nic dělat,“ konstatoval Pánek.
Pánek: Do procesu akreditace nevidíme
Člověk v tísni dosud ani nezískal oficiální informaci o tom, že nesmí dál působit v Luhanské oblasti. Ruská agentura TASS s odvoláním na „vicepremiéra“ separatistické vlády v Luhansku Vasilije Nikitina sice uvedla, že Člověku v tísni a dalším byla akreditace odňata, podle Pánka tam ale dosud působili na základě oznámení a až nyní neprošli akreditačním procesem. „My do toho procesu vůbec nevidíme,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk