EU, můžeš za to! píše Vondra po brexitu. Libor Rouček: Tolik Česko vydělalo na členství

30.01.2020 10:33 | Zprávy
autor: mp

Za pár hodin Velká Británie nebude členským státem Evropské unie. Nad tím, co to pro nás, pro celou EU, ale i pro Velkou Británii bude znamenat se zamyslel europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Ten poznamenal, že zvlášť Čechům budou Britové v Evropském parlamentu chybět. Navíc prý hrozí, že byrokraté z EU ještě leccos zkazí a přijdeme o spoustu peněz. O penězích se rozepsal také bývalý europoslanec za ČSSD Libor Rouček.

EU, můžeš za to! píše Vondra po brexitu. Libor Rouček: Tolik Česko vydělalo na členství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

V červnu 2016 těsným výsledkem v referendu Britové rozhodli, že ostrovní království vystoupí z Evropské unie. Původně měli občané Spojeného království odejít z Unie už 29. března 2017, ale vzhledem k tomu, že se britská reprezentace nedokázala celé měsíce shodnout na tom, jak přesně má brexit vypadat, země opouští EU až 31. ledna 2020.

Alexandr Vondra prozradil, že už 29. ledna proběhlo v Evropském parlamentu velké loučení.

„Británie odchází – a bude nám chybět! EU bude chybět její síla, její racionalita, její tradice i její smysl pro humor. Budou nám scházet zkušenosti britských diplomatů, drajv anglických byznysmanů i angličtina jako naše lingua franca (je zajímavé pozorovat, jak se EP s jejich odchodem mění v ‚Babylon‘, kdy každý už mluví jen svou mateřštinou a druzí ho pak neposlouchají),“ posteskl si Vondra v úvodu svého komentáře uveřejněného na sociální síti Facebook.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…