EXKLUZIVNÍ FOTO Babišův „superpolitik“, který má přes patnáct funkcí, znovu usnul na jednání. Už potřetí. Kolegům došla trpělivost

22.02.2017 4:41

O voleném zastupiteli hnutí ANO Jaroslavu Štěpánkovi média často neslyší. Prakticky ani jednou neposlal své postoje, své tiskové zprávy. Proslavil jej zejména Facebook, a to ne příliš pozitivně. Notný díl jeho „slávy“ má na triku především skupina „Řekněte ANO ne“. Ta na pražského politika upozornila jako první.

EXKLUZIVNÍ FOTO Babišův „superpolitik“, který má přes patnáct funkcí, znovu usnul na jednání. Už potřetí. Kolegům došla trpělivost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Psal se leden roku 2017, když sociální síť Facebook zaplavily dvě fotografie výše zmíněného Jaroslava Štěpánka. Doposud je mimochodem sdílelo přes tisíc uživatelů. Na obou snímcích Babišův politik spí, obě byly pořízeny během konání zastupitelstva hlavního města Prahy. A ačkoli se to mnohým zdálo zvláštní, nejde o jednu, nýbrž o dvě schůze magistrátních politiků. Na obou Štěpánek usnul. 
 
Facebooková skupina ke snímkům připsala také velmi ostrý status: „Vzhledem k tomu, že fotografie spícího zastupitele Prahy Jaroslava Štěpánka vzbudila takový ohlas, jsme z veřejných zdrojů našli ještě další zajímavé informace. Tento spící muž totiž vydělává přibližně 300–350 tisíc (!!!) měsíčně čistě a pouze z veřejných peněz.“
 
ParlamentníListy.cz nelenily a nabízejí přehled Štěpánkových funkcí:
 • předseda dozorčí rady TRADE CENTRE PRAHA a.s.
 • člen dozorčí rady Dopravního podniku hl. m. Prahy
 • předseda dozorčí rady PRE (Pražská energetika, a.s.)
 • zastupitel hl. m. Prahy
 • člen pražského krajského předsednictva ANO
 • předseda výboru pro Smart Cities
 • člen výboru pro bezpečnost ZHMP
 • člen výboru pro správu majetku a majetkové podíly ZHMP
 • místopředseda výboru pro národnostní menšiny ZHMP
 • člen komise Rady hl. m. Prahy pro rozvoj konceptu Smart Cities
 • člen komise Rady hl. m. Prahy pro udělování grantů v oblasti národnostních menšin a integrace cizinců
 • člen zastupitelstva Prahy 10
 • člen Kontrolního výboru Prahy 10
 • člen Výboru pro kulturu a památky Prahy 10
 • člen Komise bezpečnostní Prahy 10
 • předseda oblastní organizace ANO Praha 10
Už v lednu letošního roku navíc naše redakce obdržela řadu indicií, které poukazovaly na skutečnost, že nejde o ojedinělý incident. Štěpánek podle našich několika zdrojů spí vždy a pravidelně na většině jednání. „Už je to za hranicí, jestliže chce pan Štěpánek za ANO do Poslanecké sněmovny, tak by mu alespoň tahle fotografie měla otevřít oči,“ sdělil náš vysoce postavený zdroj z Magistrátu hlavního města Prahy. „Ano, mohu potvrdit, že kolega Štěpánek spí pravidelně, posílám fotografii z Rady hlavního města, kde se řeší i miliardové položky. Ani to jej samozřejmě neprobere,“ doplnil náš zdroj, který si nepřál být jmenován. 
 

Anketa

Donald J. Trump je prezidentem měsíc. Oznámkujte ho jako v české škole

90%
5%
1%
3%
1%
hlasovalo: 11759 lidí
 
Výše zmíněná skupina „Řekněte ANO ne“ navíc přinesla nedávno ještě jednu pozoruhodnou informaci. „Děkujeme zástupci Magistrátu hlavního města Prahy za zaslání této fotografie. Nové Audi A8, jehož pořizovací cena je až tři miliony korun, totiž nepatří nikomu jinému, než politikovi ANO Jaroslavu Štěpánkovi. Muži, který sedí nejmíň na patnácti placených postech, přičemž ve všech případech jde o peníze daňových poplatníků, a na těchto jednáních pravidelně spí (i přesto vydělává). Je vidět, že politika ANO nese své plody...“
 
Právě po tomto statusu, jak se ParlamentníListy.cz dozvěděly, měl Štěpánek zákaz parkovat své luxusní Audi před magistrátem. Náš další zdroj ovšem uvedl, že „Audi akorát nahradil Jeepem, který parkuje pravidelně tam, co jeho jiné luxusní auto“. 
 
Jaroslav Štěpánek byl donedávna vážným adeptem na post v Poslanecké sněmovně. Zdali mu „spící“ obrázky uškodí, bude zřejmě na rozhodnutí pražské primátorky Krnáčové, šéfa regionu a ministra obrany Stropnického, stejně jako předsedy ANO Babiše. Ten se měl údajně celou „spící“ kauzou opakovaně zabývat. Na veřejnost ovšem jakékoli závěry nepronikly.
 
ParlamentníListy.cz získaly unikátní „pohled“ na jednání Rady hlavního města Prahy. Jaroslav Štěpánek na ní usnul.
 
 
Další fotografie spícího politika:
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Fakt uvažujete o koalici s ANO?

Dosud jste ji označoval jako za téměř vyloučenou. Přijde mi, to že prostě chcete být primátor za každou cenu a uděláte proto cokoliv.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výroky zástupců pětikoalice. Občan si je neověří a ČT to neudělá. Jenže Bobošíková vše odhalila

22:47 Výroky zástupců pětikoalice. Občan si je neověří a ČT to neudělá. Jenže Bobošíková vše odhalila

„Pětikoaliční pokrytectví.“ Moderátorka Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno zhodnotila komunální…