Ekošílenosti zničí svobodu. Ale bruselským elitám ne. Mrazivá slova ekonoma Pikory

12.07.2019 16:17 | Zprávy
autor: nab

Ekonom Vladimír Pikora se tentokrát v komentáři pro Reflex zaměřil na český cestovní pas, jenž je osmým nejsilnějším na světě, což znamená, že s naším pasem můžete bez papírování navštívit víc zemí než třeba Slováci, Novozélanďané nebo Australané a jsme jen kousek za Američany, kteří jsou na šestém místě. Pikora se však v souvislosti s tím obává jedné věci, abychom brzy nemuseli žádat i o „emisní doložky“. „Svoboda postupně mizí,“ varuje ekonom, podle nějž za ekologické věci bojují jiní, než bychom čekali.

Ekošílenosti zničí svobodu. Ale bruselským elitám ne. Mrazivá slova ekonoma Pikory
Foto: nextfinance.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora

Mnoho z nás už se začalo domnívat, že svoboda v cestování už tu od roku 1989 bude bez práce navždy, ale to se podle ekonoma Vladimíra Pikory mýlili. „Neberou nám ji komunisté, ale zelení a další jim názorově podobní aktivisté. Budeme se zase stydět, že vůbec někam jedeme, a škemrat, abychom vůbec směli?“ vyjadřuje své obavy.

Připomíná slova, která v Českém rozhlase pronesl bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický. Podle něj je problémem planety turismus, který je třeba regulovat. Doslova prohlásil: „Turismus je zdrojem 8 procent veškerých skleníkových plynů – vedle automobilového a masného je to nejškodlivější průmysl vůbec. V Praze nadnárodní hotely velmi často daní v daňových rájích, pronajímatelé bytů přes Airbnb nedaní vůbec.“

Taková slova jsou pro Pikoru velkým varováním. Je velmi nebezpečné mít pocit, že když někdo svobodně cestuje, vlastně škodí. „To už tu bylo. Jiná ideologie měla sice jiný důvod k zákazu cestování, ale výsledek byl stejný. Někomu druhému prostě vadilo, že já cestuji,“ dodává Pikora s tím, že pokud někomu vadí, že je cestování neekologické, nechť sedí doma on sám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…