Erik Best: Zemana jste odsoudili. A teď Sobotku za OKD. Jenže vy si netroufáte

03.03.2016 11:32

Americký novinář žijící v Česku Erik Best se na svém webu FSfinalword vyjádřil ke včerejšímu rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 1 ve věci omluvy hlavy státu Miloše Zemana vnučce novináře Ferdinanda Peroutky Terezii Kaslové. Ta na prezidenta podala žalobu z důvodu toho, že uvedl, že její dědeček Peroutka oslavoval nacistického vůdce Adolfa Hitlera, například v článku Hitler je gentleman. Tento text však nebyl nikdy nalezen.

Erik Best: Zemana jste odsoudili. A teď Sobotku za OKD. Jenže vy si netroufáte
Foto: Petr Merta
Popisek: Erik Best, americký novinář

„Když potřebuje český soud odsoudit prezidenta za ošklivé prohlášení, spravedlnost v občanskoprávním sporu plyne jako voda ve Vltavě. Mohli jsme se o tom přesvědčit včera při vynesení rozsudku proti Miloši Zemanovi v případu 'Hitler je gentleman'. Když se ale mají orgány činné v trestním řízení vypořádat s trestným činem, ve kterém figuruje stávající vrcholný politik, spravedlnost se táhne jako melasa,“ konstatuje Best a poukazuje tak na příklad údajného zneužití dotace pro Čapí hnízdo předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Rozřešení tohoto případu přinese podle Besta zřejmě až vyšetřování Evropského úřadu pro boj proti podvodům. 

„Případy privatizace OKD, do které je zapleten Bohuslav Sobotka, a Agrotecu, ve kterém figurují Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek, se nejspíš spravedlivého rozsouzení nikdy nedočkají. Zčásti už jenom proto, že by to mohlo vést k pádu vlády. Stejně jako je 'too big to fail' (příliš velký na to, aby padl) řídícím principem mezinárodního bankovnictví, zásada 'too big to jail' (příliš velký na to, aby šel do vězení) se čím dál častěji uplatňuje v politickém byznysu,“ uzavřel Best s tím, že jedním z největších veřejných tajemství je to, že politici nasazují spravedlnosti klapky na oči. 

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

10:04 Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

Předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk se ve svém komentáři na facebookovém profilu vyjádřil…