Dienstbier tvrdí, že by mezinárodní společenství nemělo ruské vojenské akce na Krymu akceptovat a mělo by adekvátně odpovědět. „Já za sebe si nedovedu představit, že by se Rusové nadále účastnili tendru na dostavbu Temelína, protože země, která používá vojenskou agresi v zahraniční politice, je bezpečnostním rizikem i pro Českou republiku,“ prohlásil v rozhovoru pro server Aktuálně.cz.
Jak to s tím vyřazením z tendru uděláme?
„Konečně svěží názor,“ komentoval bývalý ministr vnitra Martin Pecina. Poukázal ale na neproveditelnost takového návrhu: „Jen nevím, jak to s tím vyřazením z tendru uděláme, aby to bylo v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek.“
S nadsázkou pak Pecina navrhl: „Já myslím, že nejlepší by bylo vyhlásit Rusku sankce: Za trest už od nich nebudeme odebírat plyn a ropu. Ti se z toho chudáci zblázní hrůzou...“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vfe