FOTO Narodil se Mohamed. Pásli ovce musláci, hormony se splašily... Vánoční happening v Olomouci varoval před islámským radikalismem

17.12.2017 11:23

REPORTÁŽ Jsme účinné betonové bloky, které vše vyřeší a chráníme vás před terorem a islámem. To měli napsáno na oblečených papundeklových krabicích protiislámští aktivisté, kteří včera procházeli centrem Olomouce. Také zpívali poupravené vánoční koledy. Neobvyklý happening měl varovat před islámským radikalismem.

FOTO Narodil se Mohamed. Pásli ovce musláci, hormony se splašily... Vánoční happening v Olomouci varoval před islámským radikalismem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Olomouci uspořádali protiislámští aktivisté happening a zpívali koledy o Mohamedovi

Fotogalerie: - Předvánoční protiislámská besídka

V Olomouci uspořádali protiislámští aktivisté happ...
V Olomouci uspořádali protiislámští aktivisté happ...
V Olomouci uspořádali protiislámští aktivisté happ...
V Olomouci uspořádali protiislámští aktivisté happ...
V Olomouci uspořádali protiislámští aktivisté happ...
V Olomouci uspořádali protiislámští aktivisté happ...

„Narodil se Mohamed, radujme se. Islám nám teď vnucují, nebojme se! My se nebojíme, my se ubráníme! Vás, vás, poženeme zpět. Že tu chtějí chalífát, v naší zemi? Ženy budou chodit zahalený! My se nebojíme, my se ubráníme! Vás, vás, poženeme zpět!“ To je jedna z upravených vánočních koled, kterou včera zpívali protiislámští aktivisté na Horním náměstí v Olomouci. Akci velel veterán z misí v Kosovu a Kuvajtu Martin Zapletal, jenž ukázal holou zadnici na americký vojenský konvoj projíždějící Českem.

Kartonové bloky

Adventní procházka Olomoucí s přáteli a zpívání multikulturních koled. Tak popsal na Facebooku Zapletal happening, který překvapil návštěvníky Horního náměstí, jemuž vévodí tamní radnice. Právě u jejího vchodu procházka, které se zúčastnilo tak dvacet aktivistů, začínala. Nandali si papundeklové krabice, na nichž měli třeba vlajky Visegrádské čtyřky a nápisy – také v němčině a angličtině – jako: „My jsme vaše spása! Jsme zde pro vás! Pro vaše dobro!“

Náměstí ale bylo plné lidí. Někteří se nad podivným průvodem papundeklových krabic zasmáli, někteří jen nesouhlasně pokývali hlavou. „To neposlouchej,“ zakrývala jedna maminka uši dceři. Happening byl sice neohlášený, ale jak ParlamentnímListům.cz sdělil Zapletal: „Jde jen o nevinnou přátelskou procházku městem v kostýmech. To se přece může. Nebylo co hlásit.“ Akci monitorovala skupinka policistů, kteří se s aktivisty domluvili, kudy by měla vést a jak dlouho by měla trvat.

U stromku a sloupu

Průvod se zastavil u vánočního stromku a sloupu Nejsvětější trojice, kde účastníci zazpívali pozměněné koledy. „Pásli ovce musláci v olomoucké radnici, hajdom hajdom tydlidom, hajdom hajdom tydlidom. Baby maj obřezané, v černém hadru schované... Hormony se splašily, a tak ovce použili... Jeté prodají ovce, do sousední vesnice... Krom ovcí pak věřící mohou i sestřenici...“ zněla další z koled.

„Pořád je nám říkáno, jak se máme stmelovat a přizpůsobovat. Tak jsme si lidové koledy trochu upravili v tomto duchu. Všichni se bavili kromě pár sluníčkářů, u nichž lze jejich postoj pochopit. Dělají to z principu, nepřemýšlejí. S nimi už jsem se přestal bavit, je to ztráta času. Nechtějí nic slyšet, i když jim člověk předkládá fakta a argumenty. Prostě popírají realitu,“ prohlásil také Martin Zapletal. Zhruba po půldruhé hodině se průvod v pokoji rozešel. V Praze se údajně konala podobná akce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Rychetský

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hilšere, ulil jsi start. A co ty miliony? Jde o peníze, ale prasklo to... Petr Štěpánek kazí senátorovi den

19:05 Hilšere, ulil jsi start. A co ty miliony? Jde o peníze, ale prasklo to... Petr Štěpánek kazí senátorovi den

Publicista Petr Štěpánek reaguje na prohlášení senátora Marka Hilšera, že bude znovu kandidovat na p…