Fico a Zeman na jednom kanále. Došlo i na porážku Německa v pětačtyřicátém...

04.04.2024 20:44 | Monitoring

Den po propuštění z nemocnice se bývalý prezident Miloš Zeman formou videospojení připojil do debaty se slovenským premiérem Robertem Ficem ve slovenské televizi TA3. V přátelském rozhovoru pánové probrali Zemanovo zdraví, shodli se v tom, že vzájemné česko-slovenské vztahy neochladly, notovali si také v kritice současného směřování Evropské unie. A vyzdvihovali rovněž důležitost spolupráce států V4.

Fico a Zeman na jednom kanále. Došlo i na porážku Německa v pětačtyřicátém...
Foto: FB: Miloš Zeman
Popisek: Miloš Zeman, bývalý prezident republiky

Prezident Miloš Zeman v rámci blížících se prezidentských voleb na Slovensku, v nichž se v sobotu v druhém kole utká Ivan Korčok a předseda parlamentu Peter Pellegrini, vyjádřil podporu Petru Pellegrinimu. „Tímto způsobem mohu na dálku pozdravit svého přítele Roberta Fica a zprostředkovaně i Petra Pellegriniho, o jehož politickém osudu se právě teď u vás na Slovensku jedná. Držím všechny čtyři palce,“ řekl Zeman úvodem v debatě televize TA3.

Premiér Robert Fico předal Miloši Zemanovi vzkazy, které přislíbil vyřídit. „Pane prezidente, mnoho lidí mě na Slovensku požádalo, protože věděli, že spolu budeme dnes hovořit, abych tě pozdravil, protože máš obrovské množství podporovatelů na Slovensku. A přeji ti jen to nejlepší, vím, že máš velmi silný kořen, a doufám, že za několik dní budeš opět v té kondici, jako jsem tě naposledy viděl v Praze. Takže mnoho zdraví, pane prezidente, děkuji, že spolu můžeme hovořit,“ řekl slovenský předseda vlády. Zeman za to velice děkoval.

Bývalý český prezident Miloš Zeman byl právě včera po třech týdnech propuštěn z nemocnice do domácího ošetřování a podle lékařů je jeho stav dobrý a nabírá kondici. Ficovi za jeho slova a podporu Slováků velmi děkoval.

Ke svému zdravotnímu stavu poté sám dodal: „Bylo by směšné, kdybych den po propuštění z nemocnice předstíral, že jsem v úplné formě, ale na druhé straně jsem velmi rád, že alespoň tímto způsobem mohu na dálku pozdravit svého přítele Roberta Fica. Ale bavme se o něčem důležitějším, než je mé zdraví,“ dodal český exprezident.

Fico následně oponoval, že neexistují důležitější věci, než je právě zdraví. Zdůraznil, že jej má rád, a zopakoval, že mu přeje, aby byl brzy zpět v kondici. „Milý Robo, já ti děkuji za tvůj názor, chtěl bych připomenout, že Franklin Delano Roosevelt prožil nejúspěšnější politické roky na invalidním vozíku, na kterém jsem i já, ale souhlasím, že zdraví je důležitá hodnota,“ pokývl následně Miloš Zeman.

Následně se Fico věnoval dnešnímu 79. výročí osvobození Bratislavy na konci druhé světové války dne 4. dubna 1945, kam se původně Miloš Zeman chystal, ale kvůli zdravotnímu stavu svou účast zrušil. „To, že pan prezident chtěl být v Bratislavě při 79. výročí osvobození, jen potvrzuje, že máme stejný názor, jak důležité byly výsledky druhé světové války pro mírové uspořádání světa. Odmítám překrucování těchto dějin. Jsou tu různé pokusy zmenšovat úlohu Rudé armády při osvobozování tehdejšího Československa,“ dodal Fico s tím, že proto je mu velmi líto, že společně se Zemanem nemohou při této příležitosti dnes vystoupit. „Musíme veřejnosti tyto odkazy neustále připomínat,“ řekl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Krize

Podle aktuální zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) je Česká republika nedostatečně připravena na krizové situace a mimořádné události. Vy tvrdíte, jak hodláte situaci řešit. Máte ale dojem, že se vám podařilo už nějakou krizi vyřešit? Vždyť do krizové situace se i díky politice této vlády dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bizár Green Dealu: Děda s babičkou za fabii budou platit, Leyenová za tryskáč ne

17:36 Bizár Green Dealu: Děda s babičkou za fabii budou platit, Leyenová za tryskáč ne

Opatření EU ETS 2, prosazené vládou ČR během předsednictví, nařídí platit povolenku z energie v domá…