Foldyna chce do vedení ČSSD, aby ji "zficovatěl"

06.01.2013 6:39 | Zprávy
autor: jav

Poslanec Jaroslav Foldyna se chce stát místopředsedou ČSSD. Nominaci mu dnes na krajském sjezdu v Chomutově schválili spolustraníci. Foldyna řekl, že chce "dělat politiku pro lidi z paneláků". Podle něj by měla ČSSD sestavit menšinovou vládu opřenou třeba i o komunisty a začít se chovat ještě levicověji. Navrhuje zdanit vyplácené dividendy, víc regulovat ceny energií a pomáhat zanedbaným regionům.

Foldyna chce do vedení ČSSD, aby ji "zficovatěl"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Dvaapadesátiletý Foldyna pracoval jako lodník na Labi, v 90. letech přes práci u městské policie a podnikání zamířil do politiky. V roce 2008 vedl kandidátku ČSSD, v krajských volbách získala přes 32 procent hlasů, ale žádná vysoká funkce na něj nezbyla. O dva roky později se stal poslancem. S kandidaturou na místopředsedu strany v minulosti jednou neuspěl.

"Rád bych ČSSD 'zficovatěl', aby se tu mohlo odehrát něco jako na Slovensku," prohlásil Foldyna. Odkazuje tím na slovenského premiéra Roberta Fica, jehož strana SMER-SD vyhrála v březnu 2012 předčasné volby s více než 44 procenty hlasů. Foldyna si představuje, že levicovější politika by ČSSD mohla dovést k podobnému zisku. V jiné části rozhovoru ji Foldyna popsal jako "politiku pro lidi z paneláku."

Podle Foldyny by ČSSD měla ještě před koncem volebního období převzít iniciativu. "Upřednostnil bych menšinovou vládu ČSSD, podporovanou každým, kdo je ochoten ji podporovat. I komunisty," řekl. Nepochybuje, že příští volby do sněmovny ČSSD vyhraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…