Geert Wilders dobyl Maastricht, i přístav kde řádí muslimské gangy. Detailnější rozbor výsledků holandských voleb

17.03.2017 20:30 | Zprávy

Zatímco mainstreamová média a politici pokládají výsledek nizozemských parlamentních voleb za porážku Geerta Wildere a jeho Strany pro svobodu (PVV), euroskeptici i samotný Wilders tvrdí opak. Zajímavý pohled na nizozemské volby nabízí server Frontpagemag.

Geert Wilders dobyl Maastricht, i přístav kde řádí muslimské gangy. Detailnější rozbor výsledků holandských voleb
Foto: Mwl.nl
Popisek: Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders

Autor textu Daniel Greenfield z newyorského Freedom Center zmiňuje především úspěch Wildersovy strany v Maastrichtu, což považuje za více než symbolické. „Město dalo název tzv. Maastrichtské smlouvě, která stála za vytvořením Evropské unie. Zatímco dříve zde volby pravidelně vyhrávala levicová Strana práce a naposledy získala čtvrtinu hlasů, tuto středu to bylo jen 5 %. Je více než symbolické, že právě zde zvítězila euroskeptická PVV,“ píše Greenfield.

Výčet úspěchů Strany pro svobodu v dalších klíčových městech je nicméně mnohem delší. „Druhou nejsilnější stranou se PVV stala s 15 % také v Haagu, kde sídlí mimo jiné Mezinárodní soudní dvůr. To samé se podařilo Wildersovi a jeho týmu ve druhém nejlidnatějším městě Rotterdamu, kde muslimští výtržníci pokřikovali Alláhu Akbar a přidávali své antisemitské urážky. Jde navíc o město, kde s oblibou pořádají své konference teroristé z Hamásu.“

Celý text v angičtině je ZDE.

Greenfield rovněž připomíná, že v Rotterdamu byl kdysi zvolen první muslimský starosta evropské metropole. „Podle odhadů zde levicová Strana práce získala jen 6 %, zatímco před pěti lety 32 %. Tak rapidní pokles preferencí nápadně připomíná situaci v Maastrichtu. A to je třeba ještě zmínit, že polovinu zdejších obyvatel tvoří přistěhovalci a podíl muslimů na celkové populaci činí 13 %. Vysoká volební účast a muslimské nepokoje posunuly PVV těsně za vládnoucí VVD.“

„Strana pro svobodu dále zvítězila ve Venlo, kde Strana práce (PvdA) naprosto selhala. PVV se stala druhou nejsilnější stranou v zemi, když získala o pět křesel více než při minulých volbách. Zatímco PvdA v parlamentu ztratila neuvěřitelných 29 křesel. A to je skutečný příběh parlamentních voleb v Nizozemsku,“ konstatuje Greenfield s jasným odkazem na mainstreamová média, která líčí zisk Wilderse jako propadák.

Greenfield dále upozorňuje na skutečnost, že volby byly v jistém smyslu zmanipulované. „Démonizace Wilderse a PPV měla zajistit, aby jí po případném vítězství nebylo umožněno sestavit vládní koalici. Takže pro Wilderse je paradoxně větším úspěchem druhé místo. Přes pokusy vymazat ji z povrchu zemského PVV dále poroste. Wilders po oznámení výsledků voleb hovořil o vlasteneckém jaru, které pokračuje dál. Navzdory tvrzení médií, že euroskeptici prohráli,“ uzavírá Greenfield.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Je podle vás správné, že třetí nejsilnější frakce nemá žádné zastoupení ve vedení EP?

Vždyť ti politici zastupují spoustu občanů, kteří jim asi z nějakého důvodu dali svůj hlas. A i když jde zjevně o kritiky toho, jak EU funguje, upřímně, není ta kritika na místě a obecně není kritika potřeba? Nemyslíte, že je třeba, aby se fungování EU změnilo? Na mě to teď působí tak, že tam rozhod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…