Generál Pavel: V NATO mi říkali, že jsem k Rusku moc vstřícný. Klaus námi pohrdal. Zeman, to mě bavilo

05.02.2021 10:59 | Zprávy

Petr Pavel, generál ve výslužbě, se rozhodl podělit o historku, jak jednou přistál na krávě. Prozradil, o co se přel s exprezidentem Václavem Havlem, potvrdil, že je připraven kandidovat na prezidenta a vyložil svůj pohled na Rusko. V NATO o něm prý občas říkali, že je k Rusku až příliš vstřícný. Je prý rád, že dnes zvedají hlavu lidé, kteří už mají plné zuby Vladimira Putina a jeho sestavy. Nakonec promluvil o prezidentovi Miloši Zemanovi. Možná vás překvapí, jak pochvalně o Zemanovi mluvil.

Generál Pavel: V NATO mi říkali, že jsem k Rusku moc vstřícný. Klaus námi pohrdal. Zeman, to mě bavilo
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

Generál ve výslužbě Petr Pavel v pořadu Neblázni Tomáše Poláčka prohlásil, že chtěl sloužit u výsadkářů kvůli dobrodružství. „Ne pro každého je normální vyskočit z letadla, které ještě funguje,“ poznamenal s úsměvem. „Já jsem tím chtěl ukázat snahu dokázat víc, než dokážou někteří lidé kolem mě,“ dodal.

Sloužit v Prostějově ho lákalo ještě z jednoho důvodu. Město v 80. letech známé především podnikem OP Prostějov mělo prý pro mladého vojáka jedno velké plus. „Tisíce a tisíce mladých švadlenek,“ usmál se.

Jako voják se prý v Prostějově také občas popral.

A při jednom ze seskoků se mu povedlo něco, co se rozhodně každému nepovede. „V rámci školení se mi při jednom z těch seskoků podařilo na svahu trefit krávu,“ prozradil. „My jsme trénovali tehdy v Beskydech a na té louce se páslo stádo krav. Nikdo nepředpokládal, že by doletěl až dolů na tu louku, ale mě to tak podfouklo a dole jsem se s jednou potkal. No, nebyla ráda, ale myslím, že tím byla zaskočená víc než já,“ zhodnotil to Pavel.

Pak se vrátil ke slečnám, ženám a dámám. Protože měl na škole atraktivní učitelku angličtiny, rád se učil anglicky. Chtěl prý z angličtiny i maturovat, ale soudruzi mu to tehdy rozmluvili. Ale protože ho jazyky vždy bavily, učil se je sám a po roce 1989 se z toho stala jeho výhoda. Učil se německy, francouzsky, rusky i anglicky.

V 90. letech za války v bývalé Jugoslávii se generál Pavel proslavil při záchraně francouzských vojáků. Tehdy prý všechno pečlivě plánoval, aby minimalizoval riziko, že někde udělá chybu. Se stresem, který to přinášelo, se prý vyrovnal relativně rychle a jednou pro vždy.

Jako voják si je prý vědom, že hranice mezi životem a smrtí je tenká. „Říkám si, že až to jednou přijde, tak to přijde,“ poznamenal ke smrti.

Po pár minutách potvrdil, že v roce 2023 může kandidovat na prezidenta. „Já říkám, že jsem připraven,“ konstatoval s tím, že dokud mu bude sloužit zdraví, je připraven sloužit lidem. Aby se udržel v kondici, tak i dnes chodí běhat. Snaží se prý, aby neatrofoval.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…