Greta svým útočným projevem na summitu OSN zvedla ze židle Macrona. A pak to dorazil Trump na síti

24.09.2019 20:55

Mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová pronesla na půdě OSN projev, v němž obviňovala světové lídry. Neměla přitom daleko k pláči. Většina politiků jí tleskala, ale ozvaly se i kritické hlasy. Francouzský prezident Emmanuel Macron dívce vyčetl, že rozděluje společnost. Prezident Spojených států Donald Trump také přidal pár slov.

Greta svým útočným projevem na summitu OSN zvedla ze židle Macrona. A pak to dorazil Trump na síti
Foto: Repro Youtube
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová
reklama

Greta Thunbergová na půdě OSN obvinila světové lídry, že jí ukradli dětství a prakticky jí znemožnili chodit do školy, protože nedělají dost pro záchranu klimatu. Kdyby dělali dost, mohla by prý teď sedět ve škole a vzdělávat se. Politici však místo činů předvádějí jen prázdná slova. Thunbergová však politikům hrozila, že je mladí lidé pozorně sledují a nedovolí, aby podobný stav přetrvával. Mladí lidé, kterým jde o záchranu planety, se aktivizovali a určitá změna přijde, ať se nám to líbí, nebo ne.

Anketa

Líbí se vám projevy Grety Thunbergové?

4%
96%
hlasovalo: 32094 lidí

Většina světových lídrů za tato slova Gretě Thunbergovvé zatleskala.

Francouzský prezident Emmanuel Macron však mladou švédskou studentku kritizoval. „Existuje mnoho občanských akcí, které jsou užitečné. Ale tady jde o velmi radikální pozici, která pravděpodobně bude rozdělovat naši společnost,“ obul se Macron do Thunbergové ve vyjádření pro rádio Europe 1. Prezidentovo vyjádření převzala např. francouzská verze serveru The Huffington Post.

Doporučil mladé aktivistce, aby svá slova adresovala zemím, které blokují potřebná opatření v boji proti klimatickým změnám, což se prý o Německu nebo Francii říct nedá.

Francouzská ministryě pro životní prostředí Brune Poirsonová se postavila na stranu prezidenta Macrona. Uznala, že mladá aktivistka má pravdu, ale ihned dodala, že nestačí jen varovně pozvedat hlas, je třeba si také sednout k jednomu stolu a hledat potřebná řešení problémů, které nás trápí.

„Řekla bych jí: ‚Pojď Gréto, teď si vyhrneme rukávy, sedneme si k jednomu stolu a budeme hledat řešení,“ uvedla ministryně s tím, že nebude jednoduché shodnout se na detailech jednotlivých opatření.

Fotogalerie: - Soud s Hřibem

Zdeněk Hřib, ještě předtím než vstoupil do politik...
Zdeněk Hřib, ještě předtím než vstoupil do politik...
Zdeněk Hřib, ještě předtím než vstoupil do politik...
Pan Václav, který žaloval primátora Hřiba za poruš...
Pan Václav se svým právním zástupcem. Na mimosoudn...
Pan Václav se svým právním zástupcem

Pětačtyřicátý prezident USA Donald Trump na sociální síti Twitter k vystoupení rozzlobené Thunbergové v OSN s nádechem ironie poznamenal, že se tato mladá dívka zřejmě těší na šťastnou budoucnost.

„Vypadá jako velmi šťastná mladá dívka, která se těší na zářivou a nádhernou budoucnost. To je tak pěkné, vidět to,“ napsal Trump.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

15:16 Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Z mého pohledu šlo o trapný atak, který je však pro týmy Šídlova t…