Hackeři Anonymous: Server Romea.cz jsme nenapadli. Líbí se nám

27.01.2012 10:55

Server Romea.cz v minulých dnech čelil útokům neznámého hackera. Nestáli za útokem např. příznivci hnutí Anonymous, kteří podle vlastních slov bojují jen a pouze za zachování svobodného prostoru na internetu? Jeden z aktivistů na sociální síti prohlásil, že s útokem hnutí nemá nic společného a se serverem Romea.cz dokonce sympatizuje.

Hackeři Anonymous: Server Romea.cz jsme nenapadli. Líbí se nám
Foto: Forbes.com
Popisek: Vlajka hnutí Anonymous
reklama

Server Romea.cz, který se dlouhodobě věnuje postavení Romů v České republice, čelil před několika dny opakovaným útokům neznámého hackera. Nešlo však o koordinovanou akci volného společenství osob vystupujících pod označením Anonymous, kterým prý nejde o nic jiného, než o vyslání varovného signálu těm vládám světa, které se snaží omezit svobodný prostor na internetu. Zprávu přináší server Indymedia Česká republika.

Bojujeme za svobodu na internetu

Některý z příznivců hnutí skupiny Anonymous na sociální síti Facebook uvedl, že skupina nemá důvod na server Romea.cz útočit a pokud tak někdo činil, jistě to nebyl nikdo, kdo by se mohl počítat mezi příznivce hnutí. Anonymous prý se serverem dokonce sympatizují.

„Proč by anonymous, bojovníci za svobodu útočili na server romea.cz? Je to mimo mísu možná pár lidí shodilo web, ale oficiální útok to nebyl a anonymous nevydalo povel útočit na romea.cz. Takže nemáme s útokem nic společného.“ napsal jeden z aktivistů.Za zmínku stojí, že Česká televize chtěla pozvat někoho z hnutí Anonymous do svého pořadu Hyde Park jako hlavního hosta večera, ale sympatizanti pozvání s díky odmítli. České televizi byl zaslán dopis, v němž se praví, že hnutí Anonymous nemá žádné čelní představitele, ani program. Připojit k hnutí se může každý, kdo nesouhlasí s omezováním svobody internetu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

5:00 Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

Když předsedkyně TOP 09 a poslankyně Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová vkládala sv…