Hackerům Islámského státu se povedlo něco neskutečného. Významným Britům může jít o život

14.08.2015 11:45

Islámský stát tvrdí, že se jeho hackerům podařilo dostat do databáze shromažďující osobní údaje stovek britských vojáků, politiků a diplomatů. Seznam obsahující údaje asi o 1400 osobách zveřejnil Islámský stát volně na internetu.

Hackerům Islámského státu se povedlo něco neskutečného. Významným Britům může jít o život
Foto: ČTK
Popisek: Britský premiér David Cameron se svou ženou Samanthou přicházejí hlasovat ve volbách

Seznam ve formě tabulky je sdílen dalšími příznivci islámského hnutí na sociálních sítích i prostřednictvím e-mailů. „Věz, že máme přístup do tvých e-mailů i počítačových systémů. Sledujeme každý tvůj pohyb. Máme tvoje jméno, adresu bydliště a pod kontrolou máme i tvůj profil na sociálních sítích. Veškerá tvoje elektronická komunikace jde přes nás. Získáváme důvěrná data a osobní informace, které poté předáváme našim bojovníkům. S pomocí Alláha vám půjdou po krku ve vaší vlastní zemi,“ vyhrožují džihádisté z ISIS.

Na svém Twitteru seznam sdílel také britský džihádista Junaid Hussain, jenž společně se svoji manželkou Sally Jonesovou žije v pevnosti Rakka, která je v držení Islámského státu. V minulosti vedl tým hackerů a před třemi lety byl dokonce uvězněn za to, že odcizil osobní informace expremiéra Tonyho Blaira a vložil je na internet. Nechvalně proslulí manželé se pyšní přezdívkou „Pán a paní Teror“ a uprchli z Velké Británie pravděpodobně před dvěma lety. Oba se dle všeho prostřednictvím internetu a sociálních sítí podílí na získávání dobrovolníků pro Islámský stát, kteří žijí ve Velké Británii.

Seznam osobních údajů britských politiků, diplomatů a vojáků sdílel na Twitteru také známý australský radikál Neil Prakash. „Zabíjejte je všude, kde je najdete a zotročujte jejich ženy. Oni mají seznamy s našimi jmény, a my teď máme to samé zase s jejich jmény,“ napsal dle australského deníku Herald Sun Prakesh na svém profilu. Samotný profil hackerů z Islámského státu na sociálních sítích byl již třikrát zrušen, ale pokaždé se jim podařilo založit nový. Obecně patří sociální sítě k velmi efektivním nástrojům ISIS a je prakticky nemožné je od nich odstřihnout. Mluvčí britského ministerstva zahraničí se dle Daily Mail odmítl k celému případu blíže vyjádřit.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…