Hamáček rázně vystoupil: Už mám dost těch Okamurových nesmyslů. On si vymýšlí statistiky, já imigraci skutečně řeším

24.08.2018 12:57

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura nedávno na sociální síti uvedl, že po České republice se pohybují tisíce ilegálních migrantů bůhví odkud a státní orgány vůbec neví, kdo jsou, kde jsou a co a kdy udělají. Za tato slova ho ostře zkritizoval předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček, který taková tvrzení důrazně odmítá. „Mám dost těch nesmyslů. Okamura si vymýšlí statistiky, kterými straší lidi a chce tím pro sebe získat politický prospěch,“ stěžoval si na svém facebooku Hamáček.

Hamáček rázně vystoupil: Už mám dost těch Okamurových nesmyslů. On si vymýšlí statistiky, já imigraci skutečně řeším
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Tomio Okamura v pořadu Horké téma
reklama

Okamura se ve středu na svém facebooku rozepsal o tom, že považuje vyjádření premiéra Andreje Babiše o nutnosti vysílání jasných signálů migrantům, že je zde zavřeno a že se do Evropy už nikdo nedostane, za další z prázdných frází a jeho snahu neztratit další podporu svých voličů před blížícími se komunálními a senátními volbami.

„Všichni přitom víme, že jenom za prvních šest měsíců tohoto roku bylo prokazatelně zadrženo na bavorských hranicích 2028 ilegálních imigrantů, kteří přišli přes Českou republiku. Ano, je to tak, po České republice se pohybují doslova tisíce nezákonných migrantů bůhví odkud a státní orgány vůbec neví, kdo jsou, kde jsou a co a kdy udělají,“ uvedl předseda hnutí SPD s tím, že se však jedná jen o vrcholek ledovce.

Taková tvrzení ale Hamáček vyvrací a upozorňuje na to, že cílem těchto Okamurových vyjádření je hlavně vzbuzování strachu. „Bohužel se stalo pravidlem, že každou chvíli musím vyvracet nesmysly poslance Okamury, kterými se pokouší strašit lidi a získat pro sebe politický prospěch,“ povzdechl si Hamáček, který ve svém facebookovém příspěvku poslanci vzkázal slova o tom, že lže a snižuje práci policejního sboru. „Po České republice se v žádném případě nepohybují ‚tisíce nezákonných migrantů bůh ví odkud‘, kteří by přes naše území mířili do Německa, jak se pokoušíte lidem namluvit. Těmito řečmi, pane Okamuro, snižujete práci celého policejního sboru,“ zdůraznil.

Následně poukázal na fakta, která ukazují statisitiky. A sice, že případů nelegální tranzitní migrace přes ČR do Německa nebyly za letošní první půlrok tisíce, ale přesně 124. „A toto číslo díky skvělé práci a opatřením Policie ČR stále klesá! Pan Okamura také zapomíná dodat, že většina cizinců nelegálně překračujících naši hranici do Německa jsou občané Ukrajiny či Moldávie,“ upozornil Hamáček.

Na rozdíl od pana Okamury, který o nelegální migraci jen mluví, ji Hamáček podle svých slov skutečně řeší. „Setkávám se s policisty, kteří v příhraničních oblastech slouží a znají situaci z první ruky,“ řekl a zmíníl, že odvádějí skvělou práci, ve které jim chce pomoci. Proto nyní prý bojuje za rozpočet policie, aby měla dostatek lidí a vybavení na ochranu našich občanů nejen proti nelegální migraci, ale proti veškeré trestné činnosti.

„Pokud chce pan Okamura policii opravdu pomoci, a ne pouze vyvolávat strach, měl by znát práci policie. Vymýšlet si statistiky a vyvolávat ve voličích strach ničemu a nikomu kromě pana Okamury neprospěje,“ uzavřel předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …