Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

19.11.2017 9:14

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů prý už lidé prohlédli to velké množství lží, kterými byli krmeni. Proto volili šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a zakladatele SPD Tomia Okamuru. „Havlistům“ prý už zbývají jen oči pro pláč. Opětovné zvolení Miloše Zemana prezidentem pro ně bude další ranou.

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

17. listopadu 2017 si Pražané připomínali události z listopadu 1989. Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Michal Horáček či Mirek Topolánek se podle Jiřího Vyvadila předháněli v tom, kdo se hlasitěji přihlásí k odkazu Václava Havla. A v Praze se za to dočkali ocenění. Ať už od lidi v ulicích, nebo od médií. Jenže tenhle odkaz podle bývalého senátora už moc lidí nezajímá. Vyvadil má za to, že se k Havlovým ideálům hlásí čtvrtina společnosti. Nedávné sněmovní volby to prý dokázaly.

„Ony volby byly protestem a odporem proti tomu, jak se naše společnost po roce 1989 vyvíjí. Byli reakcí na nesplněné sliby, na neměnné zaostávání životní úrovně našich lidí za Západem na svět lži postavené na formulkách o svobodě, demokracii a lidských právech, jejichž jménem byly vedeny nelegální a nelegitimní války v Iráku, humanitární bombardování Jugoslávie, válka proti Libyi či Afghánistánu či násilné převraty v rámci arabského jara a naposledy puče na Ukrajině. I proto strany, které neustále vzývaly symbol tohoto vývoje, Václava Havla, tedy z leva Sobotkova ČSSD a zprava Kalouskova TOP 09, utrpěly debakl, a tím i dramaticky oslabily politické pravdoláskařské křídlo ve společnosti,“ je přesvědčen Vyvadil.

Celý komentář naleznete zde.

Většina prezidentských kandidátů se ale i nadále dovolává dědictví Václava Havla. Dokázali to Jiří Drahoš, Michal Horáček i Mirek Topolánek. Dovolávají se odkazu, který je podle Vyvadila již mrtvý. K nezdaru jsou proto odsouzeni i jmenovaní kandidáti. Porazí je prý současný prezident Miloš Zeman.  

„Naopak Zeman má sice špatné nohy, ale hlavu má jasnou a navíc jako jediný český politik a možná v jistém smyslu i jako jediný politik v rámci celé Evropské unie umí předvídat, nezávisle a svobodně, kudy se svět, Evropa a tedy i Česko budou ubírat na cestě do budoucna a tou cestou by chtěl Česko nasměrovat. Ne ty duté, nudné a frázovité, kteří se včera hlásili k něčemu, co už jako zastaralé odumřelo, nebude Česko volit.Tito pánové vůbec nechápou, co si většina myslí, a jen proto, že je chválí média, se mylně domnívají, že mají šanci zvítězit,“ konstatoval Vyvadil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

16:35 „Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor míní, že většina senátorů jsou pouze parodie, a stáří mo…