Hlavně se neposrat, popřál si Mirek Topolánek k šedesátce. Host Kalousek přidal veselou básničku o Babišově ministerstvu

20.05.2016 9:18

Mirek Topolánek dokázal v roce 2006 dovést ODS k volebnímu vítězství, když získal přes 35 procent hlasů voličů. O pár let později strana oslovuje přibližně o 25 procent méně voličů. U příležitosti svých šedesátých narozenin představil Topolánek svou knihu „Hlavně se neposrat“, kde popsal nejen zlaté časy občanských demokratů. Narazil i na „tatarského nájezdníka“ Andreje Babiše (ANO).

Hlavně se neposrat, popřál si Mirek Topolánek k šedesátce. Host Kalousek přidal veselou básničku o Babišově ministerstvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý předseda ODS Mirek Topolánek

„Musím normálně pracovat. Nežiju z toho zázračného zbohatnutí, jak říká tatarský nájezdník. Žiju opravdu ze své práce, což je smutný příběh,“ citoval z Topolánkovy knihy deník Blesk s tím, že oním tatarským nájezdníkem má být Andrej Babiš. Topolánek však nijak nešetří ani jiné politiky či expolitiky.

Mezi jinými jde o Jiřího Paroubka, který pro server ParlamentníListy.cz poznamenal, že by si Topolánkovu knihu koupil tak akorát místo toaletního papíru. Babiš doplnil, že Topolánek a Kalousek jsou snad největšími symboly korupce, které v České republice existovaly. A proč zmínil současného předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska? Možná proto, že exministr financí Kalousek přidal na křtu knihy k dobru básničku Jiřího Dědečka. „Zaplatil jsem Daně, zaplatil jsem Janě, zaplatil jsem Stáně, zaplatil jsem Haně. Nezklamal jsem dívčí důvěru, ale tobě ministerstvo, tobě naseru,“ zarecitoval Kalousek. Topolánka vnímá jako politika, který měl vizi a snažil se ji naplnit, což je třeba ocenit.

Na křest knihy přišli podle informací deníku Právo i exposlanci ODS Ivan Fuksa a Petr Tluchoř, kterým se stát musel omluvit za to, že je soud na popud pánů Roberta Šlachty a Ivo Ištvana umístil do vazby.

Server iDnes.cz k představované knize dodává, že není ani tak o Topolánkovi samotném, ale spíše o politické situaci. Sám autor tvrdí, že má jít o varování, abychom znovu neohýbali hřbet před Ruskem nebo z podlézavosti nezačali jíst čínskou rýži. Narážel tím zřejmě na změnu kurzu zahraniční politiky, kterou prosazuje prezident Miloš Zeman. Současnou hlavu státu také Topolánek varoval, aby nevěřil Andreji Babišovi.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…