Hnutí ANO ztrácí hodnoty a ideály, napsal rozzlobený člen svým kolegům

19. 4. 2018 12:20

Člen ANO v pražských Letňanech Dušan Mourek se v dopise spolustraníkům pustil do fungování hnutí v Praze. Napsal, že ANO ztratilo hodnoty a ideály a sbírá tzv. trafiky. Kritizuje rovněž fungování domovského ANO na Praze 18. Dopis má ČTK k dispozici a jeho pravost potvrdil šéf ANO Prahy 18 Stanislav Nekolný.

Hnutí ANO ztrácí hodnoty a ideály, napsal rozzlobený člen svým kolegům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítěz parlamentních voleb 2017 se stal Andrej Babiš. Jeho Hnutí ANO získalo ve sněmovně 78 křesel

Dopis začalo řešit ANO Prahy 18. Nekolný Mourkovy výtky odmítl. Roky jej prý neviděl a v minulosti nereagoval např. ani na pozvánky na akce, které Nekolný rozesílal. V Praze získalo v roce 2014 ANO 22,08 procenta hlasů.

ANO v roce 2013 se od toho současného podle Mourka liší. „Konec trafik. Prahu řídí nemehla. Funkční tým na magistrátu, prostě ho postavíme! Pamatujete? A jaká je realita? Amatérismu a neschopnosti týmu kolem primátorky (Adriany Krnáčové) se smějí všechny sociální sítě,“ napsal.

Kritizoval také ANO v Letňanech, jehož předseda Nekolný podle něj netransparentně hnutí ovládl a navíc získal tzv. trafiku v dozorčí radě městské firmy Operátor ICT. „Nedosti na tom, že oblastní organizaci ovládl klasickým velrybářským stylem, kdy si nechal zapsat mezi členy za Prahu 18 celý svůj fotbalový tým z jiných městských částí. A oblast si tak zřejmě doslova ‚koupil‘. Nyní postoupil o krok dále a posunul se od fotbalu až do dozorčí rady pražské společnosti Operátor ICT,“ napsal v dopise, ve kterém kritizoval fungování ANO také na celostátní úrovni.

Pražské ANO v současné době vybírá lídra pro letošní komunální volby

Nekolný řekl, že oblastní sdružení se dopisem začalo zabývat. Mourkova tvrzení odmítl. „To, že bych si převedl 11 fotbalistů je naprostý nesmysl, což je snadno doložitelná věc. Pana Mourka jsem viděl jednou v životě v roce 2016, od té doby nereagoval na maily, jakákoliv pozváni typu oblastních sněmů nebo akce pořádané hnutím ANO,“ řekl Nekolný.

ANO v Praze 18 podle Nekolného do roku 2016 nefungovalo, nepřijímalo členy, nekomunikovalo a pro komunální volby před více než třemi lety ani nesestavilo kandidátku. Od té doby se prý členská základna rozrostla, oblastní organizace pořádá kontaktní kampaně nebo komunikuje s lidmi přes sociální sítě.

Pražské ANO v současné době vybírá lídra pro letošní komunální volby. Hlasování členů začalo dnes a jednička kandidátky má být známa v sobotu. Současná primátorka Krnáčová oznámila, že již kandidovat nebude. V kuloárech se nejčastěji mluví o tom, že by ji mohl nahradit v pozici lídra poslanec a zastupitel Patrik Nacher (za ANO).

Na pražském magistrátu vládne ANO v koalici s ČSSD a Trojkoalicí (SZ, KDU-ČSL a STAN). Koalice má v zastupitelstvu těsnou většinu 33 hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…