Hnutí SPD mění název. Už v něm nebude jméno Okamury

13.07.2019 18:20

Opoziční hnutí SPD mění název, vypadne z něj jméno zakladatele a předsedy Tomia Okamury. Okamura dnes novinářům řekl, že o úpravu sám požádal a delegáti dnešní celostátní konference hnutí v Praze návrh jednomyslně podpořili, uvedla ČTK.

Hnutí SPD mění název. Už v něm nebude jméno Okamury
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.

Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura bylo registrováno před čtyřmi lety. Tehdy podle Okamury nebylo známou značkou, proto další zakladatelé Okamuru požádali o to, aby bylo v názvu jeho jméno. Následně hnutí uspělo v krajských, sněmovních a letos i v evropských volbách.

„Za čtyři roky práce jsme se stali dostatečně známým subjektem, který má jasné pevné místo na české politické scéně,“ uvedl Okamura. Název hnutí podle něho není třeba dále personifikovat. Bude se jmenovat Svoboda a přímá demokracie se zkratkou SPD.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Konference začlenila v souvislosti s růstem členské základny do stanov vedle regionálních, tedy krajských klubů nově také oblastní a místní kluby, to znamená nižší jednotky, uvedl místopředseda SPD Radim Fiala. Okamura řekl, že do SPD je přihlášeno více než 11.000 lidí, z toho je asi 6000 členů, z nich 2000 řádných a zhruba 4000 čekatelů.

Návrh upravených stanov musí zaregistrovat Ministerstvo vnitra.

Hnutí SPD vzniklo poté, co se Okamura rozešel se svým předchozím politickým hnutím Úsvit, které šlo do sněmovních voleb v roce 2013 pod názvem Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Spolu s ním do nově založeného subjektu přešlo od Úsvitu několik dalších čelných představitelů včetně poslanců Radima Fialy a Jaroslava Holíka, jenž je v současnosti jedním ze členů předsednictva SPD.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…