Hudebník David Koller promlouvá: Je tu spousta přefízlovaných Rusáků. Pozavírat je. Teď oceníme naše Romy, uvidíte

24.09.2015 16:39

Slovenský server hudba.zoznam.sk zveřejnil rozhovor s muzikantem Davidem Kollerem. Ten mluvil o svém novém albu a o hudebním turné, hlavně se však také vyjádřil k současnému dění. Zmínil svůj postoj k otázce uprchlické krize, k Romům i k české vládě.

Hudebník David Koller promlouvá: Je tu spousta přefízlovaných Rusáků. Pozavírat je. Teď oceníme naše Romy, uvidíte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Muzikant David Koller
reklama

Podle Kollera má každý právo se vyjadřovat k politice, protože se jedná o veřejnou věc. Myslí, že je Česká republika nespokojená se svými politiky. „My tam máme různé přefízlované chytráky z Ruska a měli bychom si na ně dávat pozor. Pokud je rovnou nezavřít. Je to strašné,“ popisuje Koller politickou situaci v republice.

Koller nedávno natočil videoklip k písni Gypsy love a skrze něj se v rozhovoru dostali k jeho názoru na romskou menšinu v České republice. Koller říká, že jelikož má mezi romskými muzikanty mnoho přátel, je mu to téma blízké. „I Karlín, kde jsem se narodil, byl kdysi snad z půlky o Romech a dodnes tam žije spousta kamarádů z těch dob, se kterými hraju a máme společné projekty,“ říká Koller.

Celý rozhovor zde

„A myslím si, že teď budou všichni rádi, že tu máme Romy, protože sem přijde množství lidí, které nebudeme vůbec znát,“ míní Koller a dodává, že se nově příchozích budeme „podvědomě bát“, přesto jim však musíme pomoct. „Nemůžeme je nechat vykrvácet na hranicích nebo nechat zemřít i s dětmi na jedné hromadě. Navíc, zkuste si být týden Romem.“

Podle Kollera tu byla migrace vždy. „Nejdřív se to táhlo z Afriky přes Mezopotámii, Írán až dál do Evropy,“ vysvětluje Koller, že historie je jenom o „usurpování cizího prostředí“. Přesto bychom jim pomoci měli. „To přece nejde, že budeme překračovat mrtvoly na ulici,“ dodává Koller.

Na otázku zda tyto myšlenky přetvoří v hudební posesltví odpověděl Koller následovně: „Na poselství seru. Já žiju tím, co dělám teď a mluvím o tom, co považuju zrovna za důležité.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opozici porazí. Co řekl rakouský prezident vedle Zemana?

20:30 Opozici porazí. Co řekl rakouský prezident vedle Zemana?

Návštěva českého prezidenta Miloše Zemana v Rakousku je v tisku u našich jižních sousedů hodnocena p…