Hvězda Pražanů Čižinský přepsala učebnice politologie: Dělení na pravici a levici je nesmysl, všichni jsou sociálními demokraty

17.02.2020 16:39 | Zprávy
autor: mp

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který se rozhodl po republice najít tři tisíce statečných a změnit s nimi politiku, je přesvědčen, že dělení na levici a pravici v podstatě ztrácí smysl, protože v jádru jsou stejně dnes všichni lidé sociálními demokraty.

Hvězda Pražanů Čižinský přepsala učebnice politologie: Dělení na pravici a levici je nesmysl, všichni jsou sociálními demokraty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Čižinský

Ve volbách 2017 získal voliče ČSSD na svou stranu Andrej Babiš (ANO). Teď se zdá, že se o něco podobného chce pokusit starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který chce s hnutím 3000 statečných pohnout Českou republikou. Nehodlá ji však vracet do 90. let 20. století, které prý „nikdo nechce“.

 „Za mě je stupnice pravice – levice trochu přežitek. Společnost se změnila a platí věta: Všichni jsme sociální demokraté. Ani pravicové strany nezpochybňují základní hodnoty, díky kterým tady můžeme společně žít, aniž se mlátíme klacky po hlavách. Nikdo už určitě nechce návrat divokých devadesátek, kdy jsme si mysleli, že nás všechny zachrání opačný extrém proti socialismu, systém Divokého západu ,urvi, co můžeš, a kašli na ostatní‘. Ten nás dovedl, kde jsme, a nesmíme v tom pokračovat. Tak to vidím já,“ napsal Čižinský na sociální síti Facebook. Na jeho slova upozornil server Novinky.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…