Ivan David: Současná vláda dělá podle úkolů z Bruselu naprosto zničující věci

19.02.2022 13:14 | Zprávy
autor: nab

Europoslanec, psychiatr Ivan David z hnutí SPD Tomia Okamury ve svém vystoupení na semináři „DOST bylo Bruselu“ hovořil na téma suverenity České republiky. Zapotřebí je udržet vyvážené vztahy s velmocemi, ale nepodvolovat se jim. Národní státy v Evropské unii jsou podle něj oficiálně určeny k likvidaci. „Snažme se být připraveni, krize by mohla být příležitostí k úniku. Prvním krokem je odstranit tuto vládu,“ vyzývá s tím, že pokud nevystoupíme z EU, dopadneme velmi špatně.

Ivan David: Současná vláda dělá podle úkolů z Bruselu naprosto zničující věci
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan David

„Asi někoho zklamu, ale nelžeme si, že je dnes možné, aby země uprostřed Evropy o rozměrech ČR mohla uplatňovat úplně nezávislou vůli. To, o co se máme snažit, je udržení vyvážených vztahů s velmocemi tak, aby nebylo v zájmu žádné z nich zcela ovládat naši národní komunitu v našich hranicích,“ uvedl David.

Můžeme podle něj usilovat o vyvážené vztahy, které by nám garantovaly relativní suverenitu. Můžeme toho dosáhnout, např. když Německo a Rusko se budou vzájemně potřebovat a společně uznají, že nebudeme patřit do sféry výlučného vlivu ani jedné strany. „Ale tuto situaci nebudou chtít připustit Spojené státy. Obratu bychom se mohli dočkat, pokud by Evropa přestala být vazalem USA. Některá příští generace by se toho mohla dožít,“ doplnil europoslanec.

Evropská unie celkem úspěšně předstírá, že je stát, ale formálně je jen organizací založenou na základě mezinárodní smlouvy. A naše nejvyšší zastupitelské orgány se z 80 % zabývají implementací směrnic EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…