Ivan David: Současná vláda dělá podle úkolů z Bruselu naprosto zničující věci

19.02.2022 13:14 | Zprávy
autor: nab

Europoslanec, psychiatr Ivan David z hnutí SPD Tomia Okamury ve svém vystoupení na semináři „DOST bylo Bruselu“ hovořil na téma suverenity České republiky. Zapotřebí je udržet vyvážené vztahy s velmocemi, ale nepodvolovat se jim. Národní státy v Evropské unii jsou podle něj oficiálně určeny k likvidaci. „Snažme se být připraveni, krize by mohla být příležitostí k úniku. Prvním krokem je odstranit tuto vládu,“ vyzývá s tím, že pokud nevystoupíme z EU, dopadneme velmi špatně.

Ivan David: Současná vláda dělá podle úkolů z Bruselu naprosto zničující věci
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan David

„Asi někoho zklamu, ale nelžeme si, že je dnes možné, aby země uprostřed Evropy o rozměrech ČR mohla uplatňovat úplně nezávislou vůli. To, o co se máme snažit, je udržení vyvážených vztahů s velmocemi tak, aby nebylo v zájmu žádné z nich zcela ovládat naši národní komunitu v našich hranicích,“ uvedl David.

Můžeme podle něj usilovat o vyvážené vztahy, které by nám garantovaly relativní suverenitu. Můžeme toho dosáhnout, např. když Německo a Rusko se budou vzájemně potřebovat a společně uznají, že nebudeme patřit do sféry výlučného vlivu ani jedné strany. „Ale tuto situaci nebudou chtít připustit Spojené státy. Obratu bychom se mohli dočkat, pokud by Evropa přestala být vazalem USA. Některá příští generace by se toho mohla dožít,“ doplnil europoslanec.

Evropská unie celkem úspěšně předstírá, že je stát, ale formálně je jen organizací založenou na základě mezinárodní smlouvy. A naše nejvyšší zastupitelské orgány se z 80 % zabývají implementací směrnic EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…