Novinář dorazil na policejní oddělení v Teplicích a podal si žádost o zbrojní průkaz. Když se ho policistka zeptala, na co zbraň chce, prý záměrně provokoval. „Aby se mi u pasu houpalo pořádný dělo,“ oznámil jí. Už tahle informace by podle reportéra měla policistku dovést k tomu, aby zpozorněla, ale ona si to prý přeložila jako „ochranu zdraví a majetku“.
Cesta k získání zbraně je prý poměrně jednoduchá. Člověk se naučí odpovědi na 511 otázek, zdravotní prohlídku si odbude spíš jen jako formalitu a cesta k legálně držené zbrani se otevře. Není se prý pak co divit, že se v médiích občas objeví případy, že kdosi legálně drženou zbraní zastřelil souseda nebo sebe.
„V Chomutově na konci května zastřelil sedmatřicetiletý muž řidiče v dodávce. Vzbudila ho hádka, ruply mu nervy, vyběhl před dům a hluk ukončil střelbou. Stejně řešil dlouhodobé spory jiný muž v Bělé pod Bezdězem. V červnu nevydržel psychický tlak, zastřelil sousedku, jejího syna i sebe. Začátkem září vešel muž na služebnu městské policie v Českých Budějovicích, vytáhl pistoli a střelil se do hlavy. Ti všichni měli zbraň legálně, všem stát povolil ji nosit, všichni získali zbrojní průkaz. Na to, že jsou rizikoví, nikdo nepřišel,“ napsal varovně reportér.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp