Janoušek má šanci na nový proces. Dostal ji od Ústavního soudu

31.10.2019 18:22 | Zprávy
autor: vef

Lobbista a podnikatel Roman Janoušek má šanci na nový proces. Dal mu ji Ústavní soud. Justice tak musí rozhodnout o návrhu na obnovu řízení. Píše to server iDNES.cz.

Janoušek má šanci na nový proces. Dostal ji od Ústavního soudu
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek

Janoušek v roce 2012 srazil v opilosti ženu v pražské Michli. Nejprve čelil obžalobě z pokusu o vraždu, ale nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Odpykat si má celkem 4,5 roku, ale momentálně má trest přerušený ze zdravotních důvodů. Žádal však i o prominutí zbytku trestu, ale tomu soud nevyhověl.

Když pak Janoušek žádal o obnovu řízení, městský ani vrchní soud v Praze mu nevyhověly. Znalecké posudky například prokazovaly Janouškovu závislost na alkoholu a dalších návykových látkách, ale i na chronický subdurální hematom v mozku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Takhle Fiala nadával „proruskému“ Václaváku. Usadilo to Rakušana

9:05 Takhle Fiala nadával „proruskému“ Václaváku. Usadilo to Rakušana

Ve sněmovně to vřelo i ve večerních hodinách. Místopředseda sněmovny a poslanec hnutí ANO Patrik Nac…