Radní ČT by měl být podle profesora Kašparů za každých okolností otevřený všemu, co kdo říká, a měl by si umět zachovat odstup od jednotlivých proudů. „Protože všude se vyskytnou proudy, ať už názorové proudy či ekonomické názory. Vždy se na všechno můžeme dívat ze dvou, ze tří, čtyř stran. Je to otázka pohledů,“ zmínil, že se v Radě ČT naučil vidět a slyšet také druhou stranu, ale ve svobodě.
Je toho názoru, že všechny názory by se měly prosazovat, ale způsobem, který je jemný; to už se ale dnes nevidí. „Toto se ztratilo, a to v celé společnosti, a protože televize je součást společnosti, a Rada ČT je součástí televize. A mně některé projevy a jednání nesedí, právě ve smyslu ‚suaviter in modo‘ – jemně ve způsobech. A toto mi vadí,“ dodal znepokojeně profesor.
Vadí mu, že dnes nikoho moc nezajímá, co kdo říká, ale kdo to říká. „Setkávám se s tím, ať si otevřu rozhlas, internet či politické zprávy. Dneska už nerozlišujeme mezi autorem názoru, a tím, co daný člověk řekne, a jakmile nemáme protiargument proti jeho názorům, tak napadneme autora,“ všímá si.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab