Ještě, že už končí Šabatová. Okamura na tiskovce řádil ještě víc, než obvykle

11.02.2020 18:59 | Zprávy
autor: mp

Nepřizpůsobiví ždímou tento stát, vypálil Okamura na tiskové konferenci a vynadal neziskovým organizacím, končící ombudsmance Šabatové, sociálním demokratům i ODS. Hnutí Svoboda a přímá demokracie prý připravilo návrh, který bude tyto nepřizpůsobivé tvrdě motivovat k řádnému životu. Došlo i na islám, lichvu a zdanění piva.

Ještě, že už končí Šabatová. Okamura na tiskovce řádil ještě víc, než obvykle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

K probíhajícímu jednání Sněmovny se na tiskové konferenci vyjádřili poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie v čele s Tomiem Okamurou, který oznámil, že spolu s kolegy připravili zásadní návrh, který ukončí zneužívání sociálních dávek.

„Jedná se o zásadní návrh, který ukončí zneužívání sociálních dávek tzv. nepřizpůsobivými a bude je tvrdě v mezích zákona motivovat k řádnému životu,“ konstatoval předseda SPD. Vláda k tomuto návrhu zaujala neutrální stanovisko a Okamura si to vyložil tak, že ho i vláda považuje za velmi důležitý. Je prý natolik důležitý, že z něj údajně i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) okopírovala některé body.

„Už i ČSSD si uvědomila, že ten stav, který tady ČSSD už desítky let udržuje, protože spolu s ODS je tato strana nejdéle u vlády, tak tato strana a spolu s ní i další strany tento stav, kdy slušní a řádní a pracující občané doplácejí na ty nepřizpůsobivé, kteří si užívají těch neuvěřitelných výhod, tak že je to potřeba řešit. My jsme rádi, že ty naše návrhy inspirovaly už i vládu,“ uvedl Okamura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …